"Окімоно: вперше у Східній Європі"
Львівська галерея мистецтв
вул. Стефаника, 3LvivLvivUkraine
(032) 261-46-15Львівська галерея мистецтв

"Окімоно: вперше у Східній Європі"

"Окімоно: вперше у Східній Європі"

16 вересня 2010 - 6 листопада 2010, щодня, крім понеділка з 11.00 до 17.00, в неділю з 12.00 до 16.00, Львівська галерея мистецтв (вул. Стефаника, 3)

Телефон для довідок:
+38(032) 261-37-99  +38(032) 261-46-91 

Виставка, на якій будуть представлені унікальні твори японської мініатюрної пластики з колекції Олександра Фельдмана.

Історія невеличких японських статуеток – окімоно (досл.: «поставлена річ») – налічує кілька століть. Однак справжнім мистецтвом вони стали в епоху Мейдзі (1867-1912), внаслідок синтезу традицій японського різьбярства та європейського досвіду реалістичної пластики. Можливість познайомитися з окімоно Захід отримав завдяки Всесвітнім промисловим виставкам останньої третини ХІХ – початку ХХ ст.

Справжнім тріумфом окімоно стала славнозвісна Японсько-Британська виставка, що відбулася у Лондоні рівно століття тому, навесні 1910 року. Ця виставка має безпосереднє відношення і до колекції Олександра Фельдмана. Саме там експонувався твір Удагави Кадзуо «Мати, що годує немовля». Талановитий майстер у 1900-1910 роках кілька разів втілював розроблену ним модель молодої матері, яка по праву здобула славу «японської мадонни». Один з екземплярів, відлитих із бронзи, належить нині британському колекціонеру Нассеру Д. Халілі, а найцінніший варіант, вирізаний з кістки, став візитною карткою колекції Олександра Фельдмана.

Збірка  окімоно, що є частиною The Feldman Collection, нараховує 220 предметів і, на думку фахівців, є однією з найбільш представницьких у Європі. Серед її перлин – твори Удагави Кадзуо, Ісікави Комея, Моріно Коріна, Асахі Мейдо та інших видатних представників токійської школи різьблення, що яскраво репрезентують японський реалізм кінця XIX – першої третини XX ст. У Львівській національній галереї мистецтв – Палаці Потоцьких будуть показані кращі окімоно з колекції Олександра Фельдмана.

На  відкритті відвідувачів чекає японський  двір, де виступатимуть самураї з  мечами, демонструватимуть майстерність каліграфії та багато іншого. У рамках виставкового проекту відбудеться візит куратора Східної колекції Національного  Краківського  музею  Біати Романовіч.

На  прес-конференції буде представлено збірку творів японського мистецтва, яку Олександр Фельдман передасть у дарунок Львівській національній галереї мистецтв. Це цілком самостійна колекція, що включає 31 предмет і репрезентує такі види японського мистецтва, як мініатюрна пластика, живопис та зброярське ремісництво.

Print 

Написати відгук
Введіть код:

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!