Французький смак львівської весни

1 квiтня 2010

Французький смак львівської весни

Колись Ернест Гемінгвей казав, що Париж – це свято, яке завжди з тобою. А коли поряд опиняється ціла Франція, у всій красі та шармі – святкувати можна хоч цілий місяць. Чим Львів і займатиметься впродовж квітня.  

Весна французька всьоме приїздить в гості до весни української. Серед подарунків – кіно, театр, концерти, виставки, цирк та неодмінний атрибут, який додасть особливий присмак святу – французька кухня. 

Цьогоріч французи привезуть свою весну до шести міст України. З 7 по 30 квітня ми будемо свідками того, як квітнутиме вона у Львові. Зокрема, відкрити для себе всю багатогранність французької культури можна буде на таких заходах: 

7 квітня  – «Довга ніч... короткого метру», Кінопалац. Одна шалена ніч, 24 короткометражки, неперевершений колорит французького кіно і спогади на все життя. Сеанс триватиме з 23.40 до 6 ранку. Поспішайте бачити! 

7-30 квітня –  виставка плакатів Альфонса  Мухи, Етнографічний музей. Нині у Львові зберігається 28 плакатів цього відомого художника. Він був австро-угорським підданцем зі світовим ім’ям, оформлював перші поштові марки для Чехословаччини і творив «Слов’янський епос». В його стилі мистецтвознавці знаходять французькі нотки. Саме тому в рамках Французької Весни Львову вирішили показати цього видатного європейця. Не проґавте! 

9 квітня – Адилія Алієва у супроводі  симфонічного оркестру Львівської  філармонії. Всесвітньо відома французька піаністка у стінах філармонії  зіграє Рахманінова і Равеля. Початок о 18.00. Це варто почути! 

13 квітня – хореограф Сара Дюка запросить відвідати незвичні «Наші золоті тенета» - шоу сучасного танцю. Місце дії – театр імені Марії Заньковецької. Пластика, рух, гнучкість, ритм і простір –  ви зрозумієте, що усе це не просто красивий опис шоу, а цілковита реальність. Тривалість вистави – 50 хвилин. Відчуйте усю пружність і пластичність Франції! 

14 квітня – зустріч з французьким письменником Жаном Теле, книгарня «Є». Колись  він був автором коміксів, журналістом,  актором та кінематографістом.  Ось уже 20 років він – відомий французький письменник. Автор романів «Rainbow для Рембо», «О, Верлен», «Я, Франсуа Війон», «З’їжте його, якщо хочете…» та багатьох інших. Його літературний світ – солодка суміш гумору й культури, його натхнення – це випадок і несподіванка, його літературний вечір – це ваш наступний пункт призначення серед подій Французької Весни. О 15.00, не забудьте! 

14-18 квітня – Фестиваль допрем’єрних показів, кінотеатр «Копернік». П’ять фільмів, що здійняли бурю емоцій у Франції, занесло і до нас французьким вітром. Окрім того, спеціальним гостем фестивалю стане відома французька акторка Міу-Міу, що за її участі не відбулись би «Маленькі зони турбулентності» - один з представлених фільмів.  А ще маєте можливість «Завтра на світанку» посидіти на «Лавці Версальського парку», випити «35 чарок рому», спостерігаючи за «Регатою» - усі це стрічки, що будуть представлені в рамках фестивалю. Від Франції – з любов’ю, тож це треба бачити! 

20 квітня  – сучасний французький цирк Паскаля Руссо «Сп’янілий від рівноваги» – ТЮГ. Паскаль Руссо, архітектор циркового мистецтва, вміло поєднуючи музику Еріка Боно і талант до рівноваги Еріка Буврона, створює нову візію акробатики і циркових трюків. Ви відчуєте себе просто сп’янілими від емоцій після цього дійства! Початок о 19.00. 

22 квітня  –  вистава «Загадкові варіації»  за Еріком Емануелем Шміттом, театр імені Марії Заньковецької. Режисер Вадим Сікорський відважився втілити на львівській сцені виставу, яка свого часу підкорила Париж, у 1999 році. Зараз ми знову маємо змогу осягнути усю загадковість варіацій відомого французького драматурга у львівському стилі. Початок о 19.00. На такі варіації треба йти – тут без варіантів! 

23 квітня  – хор «На 4 вітрах» в ТЮЗі  понесе вас прямісінько до Франції  і заспіває вам пісні Шарля Азнавура, Джонні Холідея, Жоржа Брассенса та Жака Бреля у власній інтерпретації – що ще буває більш французьким? Допомагатиме дути у правильному напрямку 4 вітрам київський хор «Золоті ворота». Початок – о 18.00. Йдіть за вітром! 

27 квітня  –  вистава «Арт» Ясміни Реза, театр імені Марії Заньковецької, покаже мистецтво талановитої суперечки. Початок о 19.00. Не сперечайтесь зі своїми бажаннями – і гайда на виставу! 

Ну і  врешті-решт, з 7 по 30 квітня в кав’ярні «Смачна плітка» вас будуть частувати стравами французької кухні. Достеменно невідомо, чи запаслись тамтешні кухарі жаб’ячими лапками, але гадаємо, буде смачно! Так, як і впродовж усього місяця Французької Весни у Львові.  

Тож куштуйте, смакуйте, насолоджуйтесь, поки свято усе ще тут, бо ж ми – не Гемінгвей, але як святкуємо, то вже святкуємо на повну!  

текст: Лілія Хомишинець
фото надано організаторами

ВСЯ ПРОГРАМА ФРАНЦУЗЬКОЇ ВЕСНИ 2010

›› Читайте наші новини на Twitter і LiveJournal чи слідкуйте за новими відео на YouTube.

Print 

2Відгуки Відвідувачів

Написати відгук
Введіть код: