LvivKlezFest 2010: весілля по-єврейськи

14 липня 2010

LvivKlezFest 2010: весілля по-єврейськи

На день, 25 липня, Львів перетвориться на столицю єврейської культури завдяки другому міжнародному фестивалю LvivKlezFest 2010. Всі бажаючі зможуть не лише потанцювати під запальну єврейську скрипку, але й побачити як відбувалися єврейські весілля, скуштувати традиційних страв, а також власноруч створити собі сувенір у спеціальних майстернях.

Однією з центральних вулиць Львова є вулиця Староєврейська, на якій здавна мешкали львівські євреї, творячи там своєрідний єврейський квартал. Вправні торговці та завзяті підприємці, вони зробили значний вклад у розвиток та розбудову міста, додаючи у Львів щось своє, строкате і колоритне. Зараз львівські євреї намагаються відродити власну культуру, яка дуже постраждала під час Світових воєн, наприклад проводять реставрація синагоги Золота Роза, біля якої розташована також жидівська кнайпа «Під Золотою Розою». Але найбільше євреї популяризують та утверджуються на Клезмер-фесті, демонструючи усім львів’янам та гостям міста свою особливу, яскраву і неповторну культуру.

Цьогорічний Клезмерфест суттєво відрізнятиметься від попереднього. Тепер організатори вирішили знайомити мешканців та гостей Львова не з суто знаменитою єврейською музикою, а власне самою культурою, демонструючи звичаї львівських євреїв радянського періоду.

"Другий Клезмерфест виглядатиме як єврейське весілля, що було яскравим прикладом давніх дружніх стосунків між галичанами та євреями, - розповідає Юліанна Гумецька, співорганізатор фестивалю, - Дійство розпочинатиметься на площі Ринок, а звідти по вулиці Руській вся процесія рухатиметься на вулицю Староєврейську, стилізовану під єврейський квартал початку ХХ століття. У своїх крамничках торгуватимуть і працюватимуть євреї-нотаріуси, яких гратимуть актори-волонтери з єврейського об’єднання «Хасет-Ар’є». Весілля досягатиме своєї кульмінації на площі Арсенальній, де воно і гучно завершиться."

КлезмерФест має на меті привернути якомога більше уваги до проблем сучасної єврейської громади, яка зазнала значних переслідувань за роки правління радянської влади. Як не крути, а євреї - невід’ємна частина міста та його історії, без якої Львів втратив би добрячу частину своїх героїв, персонажів легенд та просто чудових традицій.

25 липня, площа за міським Арсеналом, деталі, програма...

Текст: Дана Микитюк

Фото: www.hesed.lviv.ua

Print 

Написати відгук
Введіть код: