Польща підкорюватиме Львів "Силою мистецтва"

13 липня 2010

Польща підкорюватиме Львів "Силою мистецтва"

Україна і Польща славиться своєю мистецькою співпрацею. Художники, перформери, скульптори як з одного, так і з іншого боку кордону залюбки "діляться" досвідом, натхненням та власним творчим доробком. Потужне вливання польського мистецтва у львівський простір розпочнеться 16 липня і триватиме до 15 серпня під час масштабного польсько-українського проекту «Сила мистецтва» («SIŁA SZTUKI»).

140 праць 47-ми митців із колекції сучасного мистецтва Люблінського Товариства Заохочення Мистецтва на місяць оселяться у Львівському Палаці Мистецтв.

Живопис, графіка, скульптура, інсталяції, мультимедійні проекти, відеоарт, перформанси, фото... До Львова приїдуть мистецькі проекти, як то кажуть "до кольору до вибору". При чому від митців різного віку, соціальних і мистецьких вподобань, настроїв і течій. Тож кожен із гостей експозиції зможе роздивитися польське мистецтво останніх п’ятдесяти років з усіх можливих ракурсів. Куратори виставки – Марчін Лаховскі i Збігнев Собчук.

"Серед зібраних творів є роботи Влодзімєжа Боровскєго, Міколая Смочицкєго, Станіслава Фіялковскєго, Славоміра Марца, що відображають "кордони" образу, - розповіла прес-секретар Львівського Палацу Мистецтв Ольга Швед. – Роботи Збігнєва Варпеховскєго, що становлять своєрідну реінтерпретацію теми мертвої природи; Томаша Татарчика, створені під впливом пейзажів, а також концептуальні праці Станіслава Дружджа, Ярослава Козловскієго, Даріуша Короля, навіяні закодованою мовою мистецтва. Люблінська колекція містить артистичні інсталяції, котрі демонструють актуальні пошуки митців – Мирослава Балка, Лева Тарасевіча, Єжи Береся, Кої Камої, Томаша Цєцєрскі. Інша частина колекції, що постійно і невпинно поповнюється – відеозаписи, що стосуються перформенсів, записів просторових аранжувань..."

Різні грані польського мистецтва, зібрані у одному просторі, створять власний унікальний арт-світ, зі своїми героями та ідеями. Польські художники покажуть чим живуть і дихають, а також яка їхня творчість на смак. Львівським глядачам залишиться тільки перевірити міцність свого сприйняття та чи таке мистецтво їм по зубах.

Текст: Катерина Сніг

Print 

Написати відгук
Введіть код: