Дух живої віри

Релігія має велике значення для розуміння іс- торії та сучасності Львова. Місто стало важливим духовним осередком для різних конфесій та релігій. Лише поблизу центральної площі Ринок ви завітаєте до вірменської, православної, греко-ка- толицької, римо-католицької церков (загалом в місті понад 100 християнських храмів), по- бачите руїни знищеної в часи Другої світової війни синагоги, біля яких незабаром збудують меморіальний комплекс.

У Львові зберігається одна з рідкісних копій Туринської плащаниці, в яку було загорнене тіло Ісуса Христа. Нато- мість у Самборі поблизу Львова знаходяться мощі Святого Валентина – покровителя усіх закоханих світу.

Львів є найбільшим у світі осередком українських греко-католиків, що, перебуваючи в єдності з Папою Римським, зберегли ідентичність Східної Церкви. В часи радянської влади ця церква була під забороною і перебувала у підпіллі, відтак стала ще одним символом опору львів’ян комуністичній владі.

Cьогодні це звучить неймовірно, але ще 25 років тому святкування Різдва та Паски було під забороною. Однак львів’яни зберегли усі святкові традиції і на найбільші релігійні свята місто виглядає справді неймовірно. Львів’яни масово перевдягаються в народні строї і після відвідин служб у церквах влаштовують гучні вуличні святкування.

back
 • Вірменський катедральний собор (XIV ст.)
  Вірменський катедральний собор (XIV ст.)
 • Личаківський цвинтар
  Личаківський цвинтар
 • Великдень у Львові
  Великдень у Львові
 • Знищена нацистами синагога – майбутній меморіал
  Знищена нацистами синагога – майбутній меморіал
 • Собор святого Юрія (XVII ст.)
  Собор святого Юрія (XVII ст.)
Print 

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!