Карпати перемагають Галатасарай (фото та відео)

back
"Карпати" - "Галатасарай" 1:1. Неймовірний фінал львівського матчу виявився щасливим для господарів, які в компенсований час спочатку пропустили, а потім забили. Дивіться ФОТО та ВІДЕО з матчу.

Гол Айдина Їлмаза на початку компенсованого часу шокував уболівальників "Карпат", але не самих футболістів, котрі знайшли сили організувати гольову атаку, що її завершив Артем Федецький, вивівши львівський клуб до групового турніру Ліги Європи.

Останні невдачі "Галатасарая" змусили керівництво найтитулованішого турецького клубу замислитися про подальше співробітництво з головним тренером Франком Рейкардом. Для знаменитого голландця багато що залежало від виступу в Лізі Європи, а, отже, у матчі-відповіді з "Карпатами". Першу зустріч "червоно-золоті" врятували ціною неймовірних зусиль, програючи по ходу боротьби - 0:2.

Маючи конкретне завдання на гру у Львові - забивати, турки спробували захопити ініціативу від стартових хвилин. Територію господарі віддали, але оборону тримали досить надійно, тож до небезпечних моментів біля воріт Андрія Тлумака справа не доходила - не в останню чергу, можливо, тому, що цього вечора стамбульці грали без одного зі своїх лідерів - Гарі К'юелла.

А під завісу півгодини гри "зелено-білі" й самі перейшли до планомірного наступу. На 27-й хвилині Олег Голодюк пасом в розріз виводив сам на сам Сергія Зеньова, але Нілу в останній момент удалося вибити мяч. Згодом голкіперу "Галатасарая" Уфуку Джейлану довелося рятувати ворота після удару Артема Федецького, а той же Голодюк не встиг на добивання. Потурбували голкіпера ударами Зеньов і Андрій Ткачук.

Але, за великим рахунком, кожен із цих моментів до гольового недотягував. Найближчим до успіху в першому таймі був форвард гостей Мілан Барош, але за мить до того, як він міг завдати разючого удару, Федецький вибив м'яч на кутовий з-під ноги чеха.

По перерві на полі точилася все та ж грузка боротьба, зіткана з суцільних єдиноборств. Після одного з них, на 72-й хвилині, рефері вилучив львів'янина Сергія Кузнецова, залишивши господарів у меншості. Однак цей холодний душ тільки підбадьорив гравців "Карпат", які пожвавилися й створили кілька різких контратак. На 79-й хвилині Зеньов, якого пасом кинув у прорив Ігор Худоб'як, вийшов на убивчу позицію, але в останню мить удар заблокував Сервет Четін.

В останні хвилини "Галатасарай" відчайдушно намагався все ж схилити шальки терезів, і був за це винагороджений. Айдин Їлмаз, скориставшись помилкою захисників "Карпат", вийшов сам на сам із Тлумаком і відкрив рахунок - 0:1. Але українські футболісти зробили, здавалося, неможливе, організувавши гольову атаку у відповідь. Худоб'як, якого партнер знайшов довжелезною передачею, наздогнав м'яча біля самої лінії воріт, відпасувавши на набігаючого Федецького.

Гол здійняв несамовитий гвалт на трибунах стадіону "Україна", які вітали вихід своїх улюбленців до групового турніру Ліги Європи - рівно через 40 років після дебюту "Карпат" у єврокубках.

"Гадаю, ми не заслуговували поразки в цьому матчі, - підбив підсумок головний тренер львів'ян Олег Кононов. - Наші хлопці сьогдні продемонстрували, що значить - боротися до кінця. Й Фортуна це оцінила".

текст: UEFA.com

››› Читайте наші новини на TwitterFacebook і LiveJournal чи слідкуйте за новими відео на YouTube.