Як на Фабриці Повидла літала Бляха Муха

back
Театр "Арабески" 5 вересня 2011 на Фабриці Повидла показав прем'єру вистави "Бляха Муха".

 

Чи пригадуєте, як закінчується булгаківський роман "Майстер і Маргарита"? Ні? Ну то він міг би закінчитися і у такий спосіб...
Невідомий глядач


Харківський театр "Арабески" приїхав до Львова уже вдруге за рік. І вдруге - з прем'єрою. Цього разу ішлося про спільну роботу з польською Майстернею театру "Kolo". П'єса одного з найбільш неординарних польських драматургів Іґнаци Віткєвіча ("Втікаци") - це вистава на три дії. У цьому випадку виявилося, що це ще й вистава на три місця. Усі три відділення "Бляхи Мухи" (саме так дослівно назва перекладається з польської) відбувалися у стінах мистецького сквоту "Фабрика Повидла" (Богдана Хмельницького, 124).

Ще до початку усіх глядачів поділили на три групи й повели до різних "залів". У локації "А" розігрувалася історія самотньої матері, яка вже дуже довго топить у пляшці всі ознаки свого бальзаківського віку. Її син - ідейний натхненник і теоретик, самопроголошений аванґардист і противник Системі, мрійник і спиногриз. Словом, невдаха.

Локація "В" - таємні кабінети таємної психлікарні, у якій медики на пару з монашками намагаються вилікувати пацієнта на ім'я Вельзевул. Яке дивне, яке ніжне поєднання психоаналізу і релігії, правда? Обидвоє, і син-невдаха, і пацієнт Вельзевул, зустрілися в локації "С". Простіше кажучи, у Пеклі. "Уся соната Вельзевула існує в мені поза часом!" - вигукує мрійник-невдаха. І, судячи з усього, там, у Пеклі, у нього буде достатньо часу її записати. Але чи варто записувати?

Львів став першим українським містом, в якому запрем'єрили "Бляху Муху". Як сказав на завершення актор театру "Арабески" Місько Барбара, це було дуже символічно. Адже в ці дні, але 85 років тому, Віткєвич перебував у Львові, писав цю п'єсу, і, напевно, навіть уявити собі не міг...

текст: Володлимир Бєглов, радіоблоґ "4 крапки"
фото: Тарас Чайківський / VisitLviv.net


будьте в курсі львівського життя - ми на Facebook, Twitter, LiveJournal та Вконтакте

1Відгуки Відвідувачів

Написати відгук
Введіть код:

новини

ЛЬВІВ ПОТРАПИВ ДО ТОП-10 МІСТ ЄВРОПИ ЗА ВЕРСІЄЮ LONELY PLANET

ЛЬВІВ ПОТРАПИВ ДО ТОП-10 МІСТ ЄВРОПИ ЗА ВЕРСІЄЮ LONELY PLANET

Місто Лева замикає п’ятірку найкращих європейських міст за версією всесвітньовідомого видавництва “Lonely Planet”.

Усі новини