Експеримент у Донецьку: "Підкажіть, будь ласка, де Донбас Арена?" (ВІДЕО)

Чи безпечно розмовляти українською мовою у Донецьку? Як до вас будуть ставитися на вулицях міста, якщо звертатися лише українською?

У травні цього року, після подій 9 травня у Львові, журналісти «Нашого репортеру» проводили експеримент, під час якого на вулицях міста зверталися до мешканців виключно російською. Результат експерименту можна побачити у цьому сюжеті.

Нещодавно Арсен Данилюк та Володимир Кв’ятковський із «Нашого репортеру» та Ярема Дух із ZAXID.NET провели схожий експеримент у Донецьку. На центральній вулиці Донецька – бульварі Пушкіна – львівські журналісти допитувалися українською мовою у перехожих, як потрапити до туристичних об’єктів. Як реагували перехожі можна переглянути на цьому відео.

Сюжет знято під час прес-туру львівських медіа до Донецька, організованого компанією «Альтком».

текст: Ярема Дух
фото: Ростислав Пужаковський

будьте в курсі львівського життя - ми на Facebook, Twitter, Livejournal та Вконтакте


6Відгуки Відвідувачів

 • Olya06-07-2011 15:00відповісти

  Я відпочивала в Донецькому таборі. Мої ровесники говорили мені ,що хотіли б розмовляти українською,але їх ніхто не навчив. В їх школі українська факультативна,на який навіть вчителі не хочуть ходити. Уроки української фіктивні - на них вони вчать російську. Багато хто навіть не розумів,що я говорю і просили говорити російською. А жінка в кіоску з булочками сказала,що поки не попрошу на російській не дасть. Хоча й були пару людей ,що розуміли і говорили.

 • Іван06-07-2011 15:08відповісти

  казки дідуся Панаса..

 • Катерина06-07-2011 20:39відповісти

  Ольга, навіщо ж так брехати?

 • Евгений06-07-2011 22:47відповісти

  Люди, прошу вас всех очень! Выкиньте из головы эти глупые разговоры по поводу этой темы!!! На каком языке хотите, на том и разговаривайте смело... Все всех поймут очень хорошо!!! Я сам из Донецкой обл., но женился на девочке из западной части и знаю о чем говорю.. Не забивайте себе голову хренью, а просто живите и общайтесь с радостью.. За отдельные малые случаи типа ольги, так это редкость и их самих сами местные забьют за такой идиотизм... Не будьте жертвами политики...

 • Катерина07-07-2011 12:45відповісти

  Євген, підтримую на всі сто!!!!!

 • 5997925-07-2011 17:44відповісти

  Те, що в багатьох школах ігнорують українську в мене не викликає сумнівів. Те, що Сіверодонецьк - розсадник сеператизму також. Що робити? Карати геїв-москалів!)) Жарти жартами, але насправді така ситуація не є нормальною. Коли москалі нахабніють і намагаються диктуювати свої умови нам українцям, автохтонному населенню України. Ми живемо на цій землі не одну сотню років, а москалики до України масово переселялись в основному за Союзу. Відтоді триває процес москалізації, бо такі як ЕвгенИй тупо не хочуть говорити українською. Для українців характерно підстосовуватись під тих з ким вони проживають. Живуть серед москалів - балакають москальською, в Польщі - польською, але якщо поляки живучи в Україні вчать українську, то москалі - найнахабніші, їм українська не потрібна. А ЗАЧЄМ? ВИ ЖЕ ПАНІМАЄТЄ ПА-РУСССКІ. Хоча насправді до руської мови, як і до Русі мають стосунок як Румунія до Риму!!! Вони живуть в Криму і наполягають, що то РУСССКІЙ ГОРОД, хоч він не більше москалький ніж скажімо турецький, дарма що більш ніж наполовину заселений, даруйте на слові, тупоголовими кацапами. Не всі там тупоголові, але коли дивишся на місцевих комуністів то стає прикро. І як вони нас українцями називають: банрерлогами, галіцаями, свідомітами... якої тіки лайки не вигадає збочена москальська уява. Мушу визнати, за рівнем нахабства і вживання нецензурних слів москалям немає рівних! Постає питання, як довго будемо це терпіти? Розумію, що мої слова не всім сподобаються. З"явиться чимало розумників та критиків, але допоки москалі не почнуть поважати Україну та українців, не говоритимуть українською в Україні, не житимуть за законами України не бачу сенсу з ними вести розмову!

Написати відгук
Введіть код: