СТБ: На прогулянку до Львова - через Інтернет!

На прогулянку до Львова -- через мережу Інтернет. Місто Лева стало першим серед українських міст, чиї тривимірні моделі розміщують у всесвітньовідомій інтернет-мережі Google.

Надати Львову 3D об'єму вирішила Ірина Поважняк. Волонтерка озброїлась камерою й рушила на фотополювання старими львівськими вулицями.

Ірина Поважняк, волонтер проекту:

Я почула про цей проект кілька місяців тому від свого колеги і відразу вирішила долучитися. Тому що я люблю Львів, особливо його центральну частину, і хотіла зробити якийсь свій внесок у відкривання Львова для світу.

Аби будівля набула тривимірності потрібно принаймні двадцять її світлин. Це власне той етап, на якому до проекту може долучатися кожен, хто має фотоапарат та бажання. Згодом над знімками чаклують дизайнери: за допомогою комп’ютерів розробляють креслення, зводять пропорції.

Ірина Поважняк, волонтерка проекту:

Кінцеву модель я завантажую на Google Earth, і якщо модель займає, бо в них є вимоги, щоб модель займала не більше 10-ти мегабайт, також повинно бути якомога менше деталізації, якщо за цими всіма вимогами їм підходить, то вони завантажують у всесвітню мережу Google Earth і це доступно всім користувачам.

На мапі всесвітньої мережі вже постало кілька кварталів історичної частини міста Лева. Їх можна оглянути з усіх боків, під будь-яким кутом. Такий проект жваво підтримали власники львівських кнайп та кафе. Ставши меценатами, вони чинять користь і для власного бізнесу.

Андрій Худо, меценат проекту:

Ми, підприємці, в першу чергу взяли ті квартали, в яких маємо ресторації і власне показали не тільки свої ресторації, а й цілий квартал. Для того, щоб турист побачив, як він гарно виглядає і зрештою подивився і приїхав сюди. Бо про ресторани чути, а як вони візуально виглядають в 3D моделі можна побачити вживу.

Організатори 3D проекту сподіваються: їхня інформація у всесвітній мережі, допоможе туристам краще дізнатися про цікавинки та заклади міста перш ніж завітати в гості.

Ярема Дух, координатор проекту:

Ідея проекту збудуй Львів у Google Earth насправді є новою для України, бо Львів є першим містом, який почав масово і цілеспрямовано промальовувати свої будівлі у тривимірному варіанті.

Великі туристичні міста на кшталт Нью-Йорку,Лондона, Праги, Парижа вже є давно фактично повністю промальовані у 3D і кожен турист, який збирається туди їхати може зайти в цю програму і подивитися, а що ж його там цікавого.

До початку футбольного чемпіонату Євро-2012 мають встигнути в 3D оформити усі найвідоміші історичні місця та будови Львова. І обіцяють працювати над проектом доти, доки в Google не зведуть усього міста.


2Відгуки Відвідувачів

Написати відгук
Введіть код: