Кураторська екскурсія Чорний вогонь Гавареччини

Курація та мистецтво: Виставка “Чорний вогонь Гавареччини” відкриває нові горизонти в Львові

Чорний вогонь Гавареччини: унікальна екскурсія з Романом Зілінко вже цієї осені

Ви коли-небудь замислювались, що робить просту чорну кераміку такою магнетичною? Чому село, затонула в лісах Гавареччина, стало об’єктом паломництва мистецьких та інтелектуальних осередків ще з 1970-х років? Тоді неодмінно варто завітати на кураторську екскурсію виставкою “Чорний вогонь Гавареччини”, яку проведе мистецтвознавець та іконописець, Роман Зілінко.

Можливо, ви здивуєтеся, але саме чорнолощені кавники з цього села стали символом справжньої кавової культури Львова починаючи з 1990-х років. До речі, гаварецькі макітри – ще одна причина, чому Гавареччина захоплює серця багатьох. Роман Зілінко розкриє всі таємниці, що стоять за цим феноменом.

Важливі деталі заходу

Екскурсія відбудеться 10 листопада, неділя, о 14:00. Локація – головна виставкова зала Львівського скансену за адресою вул. Чернеча Гора, 1. Вартість входу включена у музейний квиток, який можна придбати в новій касі інформаційно-освітнього центру.

Про виставку – подорож у часі

На виставці представлені знакові роботи гаварецьких майстрів, які творили від кінця XIX до початку XXI століття. Ви зможете побачити твори мистецтва та рідкісні документи з колекцій багатьох українських музеїв таких як Музей народної архітектури і побуту у Львові, Музей етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, Національний музей у Львові та інші.

Особливий акцент зроблено на роботах родини львівських митців – Ярослава, Ярослави та Мар’яни Мотик. Вони одними з перших перейняли технологію гаварецької кераміки і мають величезний внесок у її розвиток. Виставка триватиме до травня 2025 року, тож у вас є багато часу, аби відкрити для себе цей унікальний культурний пласт.

Тож не пропустіть нагоду зануритись у світ мистецтва та дізнатись більше про загадкову Гавареччину! Це може стати вашим незабутнім культурним досвідом та зустріччю з історією, яка надихатиме ще довго.

Схожі записи