Мистецькі події у Львові 27-28 липня
Понеділок позаду, вихідні майже на порозі! Час запланувати дозвілля на суботу та неділю. Не забудьте також домовитися про зустріч із друзями, адже вихідні — чудова нагода побачитися. Для того, щоб вікенд видався насиченим, ви можете відвідати мистецькі події у Львові та цікаво провести час!
Проєкт “Вічні та геніальні. Серія: видатні українці”
Чи багато вам відомо про визначні постаті в історії України? Скільки імен ви зможете назвати?Якщо ви бажаєте дізнатись більше про відомих та ще не відомих вам митців та мисткинь, тоді не пропустіть можливість відвідати проєкт “Вічні та геніальні. Серія: видатні українці”.
Це — виставка живопису та скульптур, які автори проєкту присвятили історіям видатних українських постатей. А тепер детальніше про тих, хто створив експозицію.
Віктор Проданчук — художник, скульптор, різьбяр та коваль, реставратор. Брав активну участь у реставрації Успенського собору Києво-Печерської лаври та Михайлівського Золотоверхого собору. Зараз займається скульптурою, графікою, експериментує з різноманітними техніками та матеріалами, такими як бронза, скло, шамот, дерево, гальванопластика та мідь.
Наталя Проданчук — художниця, графік, модельєрка. Творить у власній авторській техніці на полотні, велюрі, шовку. Також експериментує з різними техніками та матеріалами.
Коли: 25 липня — 20 серпня 2024, 10:00-17:00
Де: Дім Франка (вул. Івана Франка, 150)
Вартість: 50 грн вхідний квиток (придбати можна на касі)
Виставка “Онтологія Карнавалу Юрія Чаришнікова”
Перейдімо тепер до графічного мистецтва. У Львові триває виставка під назвою “Онтологія карнавалу Юрія Чаришнікова”, де кожен охочий зможе познайомитись або ж ґрунтовніше дослідити розвиток майстерності львівського Художника Юрія Чаришнікова. Ба більше, цими вихідними у вас є остання можливість познайомитись з роботами митця.
Митець народився (у 1947 році), навчався та розпочав свою творчу кар’єру у Львові. Втім, у 1991 році він переїхав до США, де продовжив активно розвивати свої навички та вміння.
Після переїзду до Америка роботи Ю. Чаришнікова було експоновано на виставці українського мистецтва в Українському артцентрі Чикаго. У 2000-х роках художника відзначили золотими медалями і нагородами Гран-прі у Нью-Йорку (відзнака ООН), Нью-Джерсі, Голлівуді, Лос-Анджелесі, Сеулі.
У творчості Ю. Чаришнікова карнавал виступає не лише як тема, але й як філософська концепція, що пронизує та об’єднує всі його графічні цикли. Цей образ стає метафорою сутності буття, його складності, суперечливості та унікальності. Митець зображує вічне протистояння минулого і майбутнього, мудрого і безглуздого, трагічного і комічного.
Чаришников черпав натхнення з творів українських та зарубіжних письменників, чиї твори досліджували подібні теми. Він звертався до спадщини майстрів слова, щоб глибше осмислити людську природу та місце людини у світі.
Коли: 27-28 липня 2024, 11:00-17:00
Тривалість: з 5 квітня по 28 липня 2024
Де: Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького (вул. Стефаника, 3)
Гринів: музика край неба
Мистецькі події у Львові — це круто, але як щодо мистецьких подій за його межами? Для прихильників подорожей та концертів є чудовий варіант, де провести ці вихідні. Мова йде про село Гринів, яке знаходиться лише 14 кілометрів від Львова. А що ж тут відбудеться?
На вас чекає відкриття нового простору, де ви знайдете чимало цікавого, а саме:
- Етно-покази, де ви зможете поринути у світ української культури.
- Крафтова ярмарка, де ви знайдете унікальні сувеніри, ручні вироби від місцевих майстрів.
- Найкращі діджеї Львова, які зарядять вас енергійною музикою та створять незабутню атмосферу.
- Спеціальний гість — гурт KAZKA!
Коли: 28 липня 2024, 11:00-21:00
Де: с. Гринів
Вхід: вільний
Виставка “Теорії змов” Сергія Греха
Чи дійсно наша реальність справжня, а не штучно створена? Можливо, нами керують масони або ж ми експеримент інопланетян? Так-так, мова йде про найбільш поширені теорії змови, дізнатись більше про які ви зможете на виставці Сергія Греха “Теорії змов”. Митець тривалий час досліджував це явище то його природу.
Якщо вас цікавлять мистецькі події у Львові на конспірологічну тематику, то ця виставка — must-visit для вас! Тільки обережно, вірогідність того, що вас вкрадуть інопланетяни — низька, втім, ніколи не дорівнює нулю (бу-га-га!).
Коли: 27-28 липня 2024
Тривалість: 25 липня — 19 серпня 2024
Де: Артцентр “Дзиґа” (вул. Вірменська, 35)
Вхід: вільний
Виставка “Вхідний Квиток До Галереї. Історія Візуального Образу”
Чи звертаєте ви увагу на те, як виглядають різні чеки та вхідні квитки, з якими ви маєте справу ледь не щодня? Можливо, хтось одразу їх викидає, а хтось — кладе в гаманець ат успішно забуває. Втім, якщо ви придбаєте вхідний квиточок до Галереї в Палаці Потоцьких, він навряд чи полетить в сміттєву урну разом з непотрібними папірцями. Запитаєте чому?
Справа в тому, що ці вхідні квитки містять зображення різноманітних витворів мистецтва. Якщо хочете дізнатись детальніше про їхню історію, тоді обов’язково відвідайте виставку “Вхідний квиток до Галереї. Історія візуального образу”.
Саме тут ви зможете простежити трансформацію візуального образу вхідних квитків до Галереї у часовому зрізі 2008‒2023 років за посередництвом шрифтів, кольорів, графічних елементів й познайомитися з репродукованими на них шедеврами нашої збірки.
Коли: 27-28 липня 2024, 11:00-17:00
Тривалість: 3 лютого — 29 грудня 2024
Де: Палац Потоцьких
Квитки: придбати їх можна в касі Палацу Потоцьких
Лекція “Про тілесність та свободу”
Чи замислювались ви колись над тим, чому скульптори та художники часто зображують у своїх роботах оголені тіла? Відродження, бароко, класицизм, наш час — митці активно зображували людей в найбільш інтимному вигляді. Чому так? Чи є в цьому прихований сенс? А може тут мова йде про естетику?
Відповідь на ці запитання вам дасть мистецтвознавиця та блогерка Олена Полякова на лекції “Про тілесність та свободу”.
Коли: 28 липня 2024, 17:00
Де: Центр інтелектуального мистецтва “Меркурій” (площа Міцкевича, 10)
Квитки: придбати можна за цим посиланням