Мистецькі події у Львові на вихідні 4-5 травня

Мистецькі події у Львові на вихідні 4-5 травня

Ну що, як ваші справи після початку робочого тижня? Понеділок минув, а значить до вихідних рукою подати. Саме тому, варто розпланувати своє дозвілля та домовитись про зустріч зі своїми постійно зайнятими друзями! Поки ви домовляєтесь, ми розкажемо про мистецькі події у Львові на вихідні 4-5 травня.

Виставка Олесі Казнох “Художник в історії”

Напевно, у багатьох з вас є улюблені художники та художниці. Ті, чий стиль ви можете впізнати за лічені секунди. Втім, чи знаєте ви, як виглядали автори всесвітньо відомих картин? Ще у 2021 році цим над цим питанням задумалась художниця Лдеся Казнох. Саме тоді вона почала створювати свою серію портретів відомих митців з минулого, щоб дослідити як час і місце вплинули на їх творчу реалізацію, славу та роль в історії.

На її виставці ви зможете побачити портрети багатьох митців та мисткинь, а саме: Луїза Невельсон, Олександра Екстер, Аршил Горькі, Катерина Білокур, Яків Гніздовський, Тарас Шевченко, Олександр Богомазов і Олександр Архипенко, Лі Краснер, Федір Кричевський, Маргіт Сельська, Олександр Мурашко та Модест Сосенко, Марія Синякова, Андрій Ментух, Марія Башкірцева, Соня Делоне.

Олеся Казнох зазначила, що вирішила пофантазувати та уявити, яким було б життя відомих художників в інших життєвих обставинах:

“Я запропонувала кожному своєму герою – художнику і художниці альтернативний життєвий сценарій. Я фантазую про те, що якщо було б інакше? Як в кіно, в якому знімають одного і того самого героя, що поводиться по іншому в певний момент життя і все відбувається по іншому”.

Коли: 30 квітня — 26 травня 2024, 12:00-19:00

Де: Галерея “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7)

Виставка Олега Путрашика “Несучі конструкції”

Чи можуть мистецтво та війна співіснувати разом? Реалії показують, що це можливо. Наприклад, ужгородський художник Олег Путрашик створює не лише скульптури, але й металеві предмети для окопного побуту та боротьби українського війська. Зацікавились? У такому разі, у вас є прекрасна можливість відвідати його виставку під назвою “Несучі конструкції” у Львові.

Олег Путрашик виділив два основних періоди російсько-української війни у своїй творчості: 2014-2022 та 2022-2024.

2014-2022 роки — твори, які відображені на переживаннях та спробі зазирнути всередину і переосмислити себе в навколишньому світі. Окремою серією в цей період є «Метаморфози як незворотній процес». Він передбачає глибоке перетворення будови організму в ході індивідуального розвитку.

2022-2024 роки — створення цих робіт є реакцією на повномасштабне вторгнення. Серія «Зброя» звертає увагу на те, як експансія та засилля російської культури впливає і руйнує, століттями намагаючись витіснити та знищити українську. Російську культуру я розглядаю як дуже потужну зброю, яка нас вбиває.”

Не варто забувати про те, що мистецькі події у Львові не лише цікаві, але й корисні! Під час виставки проходить збір коштів для майстерні мистецького об’єднання «ШПОР» на створення окопних пічок для захисників та захисниць. Тож, кожен охочий може долучитись до благодійності.

Коли: 12 квітня — 1 червня 2024, 18:00-21:00

Де: Львівський муніципальний мистецький центр (вул. Стефаника, 11)

Віртуозна фортепіанна музика в Львівському органному залі

Картини, скульптури та … музика, правильно! Якщо ви планували провести вечір неділі в спокої, насолодитись світовою класикою та подумати про щось високе (пригадати всі цитати про кохання, які вам відомі)), то обов’язково завітайте на концерт віртуозної фортепіанної музики в Львівському органному залі.

Ви почуєте композиції Чакону Баха, Баладу Шопена, Прелюдію Лятошинського та Павану Равеля у виконанні піаністки Меланії Макаревич.

Програма:
Йоганн Себастьян Бах / Феруччо Бузоні – Чакона
Фридерик Шопен – Балада фа мінор, тв. 54
Борис Лятошинський – Прелюдії, тв. 44
Моріс Равель – “Павана”
Моріс Равель – “Гра води”
Клод Дебюсі – “Острів радості”

Коли: 5 травня 2024, 17:00

Де: Львівський органний зал

Квитки: придбати можна за цим посиланням

Академічно-неформальна розмова про класичну музику

Чи вважаєте ви лекції нудними? Якщо так, то негайно відкиньте ці думки!

Цього тижня у Львові відбудеться неформальна розмова про класичну музику, яка не схожа на нудні лекції в університеті.

На цій події ви зможете отримати відповіді на будь-які питання, які вас цікавлять, навіть на ті, які здаються вам несерйозними (Що вдягнути? Що казати? Чи можна їсти? А що б сказав Бах про мене?)

Спікерами заходу стануть Тарас Демко, співдиректор Органного залу та культурний менеджер, та Людмила Бурда, музикознавиця та SMM-фахівець.

Вони розкажуть вам про:

  • Як і де слухати класичну музику?
  • Як поводитися на концертах (з точки зору глядача та організатора)?
  • Чи потрібна музика під час війни?
  • Як музикою маніпулюють?
  • Як функціонує музична сфера сьогодні?
  • Культура як м’яка сила та дипломатія

Коли: 4 травня 2024, 14:00

Де: Львівський органний зал

Квитки: придбати можна за цим посиланням

Схожі записи