лекція “П’ять перлин княжого Галича” у Львові
·

У Львові відбудеться лекція “П’ять перлин княжого Галича”

Якщо ви цікавитесь історією та обожнюєте місто Галич (або ніколи навіть не чули про нього і хочете дізнатись, в чому його особливість), то обов’язково відвідайте лекцію “П’ять перлин княжого Галича”. Тут ви отримаєте чимало інсайтів 🙂

Що це за місто таке Галич?

Цей пункт спеціально для тих, хто чує назву Галич вперше. Отож, Галич – це місто на Івано-Франківщині з багатою історією та культурою. Воно було засновано в IX столітті і стало одним з найважливіших центрів української державності. Галич був столицею Галицького князівства, а потім Галицько-Волинської держави. У XIII столітті, коли Київ втратив свою міць, Галич став новим центром українського державотворення. Місто було важливим торговим, ремісничим та культурним центром. Воно також дало назву цілому регіону України.

Прикметно, що саме звідси беруть свої титули князі, королі, патріархи та митрополити, а от галицькі зодчі споруджували білокам’яні храми, подібних яким немає у світі.

Коротко про лекцію “П’ять перлин княжого Галича”

Перш за все, потрібно розповісти про лекторів на цій події. Отож, Юрій Лукомський – кандидат архітектури, старший науковий співробітник відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України і Андрій Гусак – історик, науковий співробітник Національного заповідника «Давній Галич».

За словами лекторів, під час лекції слухачі дізнаються про минувшину стольного міста над Дністром, про унікальні пам’ятки всеукраїнського і всесвітнього значення, про результати останніх археологічних досліджень, про зв’язок Галича з іншими європейськими містами.

Приємним бонусом для всіх присутніх буде смачна кава, якою пригощатиме Кава Старого Лева 🙂

Коли: 12 грудня 2023 о 17:00

Де: Львівський палац мистецтв

Схожі записи