Мистецькі події у Львові на вихідні 12-13 липня
Що не кажіть, а спека останні декілька днів — надзвичайна. Втім, це не значить що вона має зіпсувати вікенд та скасувати всі плани. Спеціально для вас ми підготували цікаві мистецькі події у Львові, відвідати які вам не завадить навіть літня спека.
Місяць авторських читань: пліч-о-пліч 2024
А як щодо того, щоб зануритись в атмосферу чеської та української літератури на цих вихідних? Зробити це набагато простіше, аніж здається, оскільки вам не потрібно чимчикувати до бібліотеки за товстими книжками. Для цього варто лише завітати на Місяць авторських читань: пліч-о-пліч 2024, який відбудеться вже цих вихідних у Львові.
Що це таке? Місяць авторських читань є однією з найбільших літературних подій Європи та Львова і важливим рушієм взаємозацікавленості між європейськими і світовими літературами. Саме тут ви зможете послухати вірші українських та чеських авторів.
Тут ви можете ознайомитись з програмою читань:
13.07, 17:00, Мала сцена Театру Лесі (вул. Городоцька, 36)
Філіп Нубел (CZ)
Журналіст, редактор, медіа-тренер, експерт з Центрально-Східної Європи, Азії, Кавказу, Китаю, Монголії і Тайваню
Модератор Андрій Дрозда
13.07, 18:30 , Мала сцена Театру Лесі (вул. Городоцька, 36)
Олексій Севрук (CZ\UA)
Письменник, перекладач, публіцист, дослідник літератури. Перекладає з української на чеську і з чеської на українську мови.
Модераторка Софія Челяк
13.07, 20:00, Мала сцена Театру Лесі (вул. Городоцька, 36)
Любов Якимчук (UA)
Українська письменниця, поетеса, сценаристка, авторка книги «Абрикоси Донбасу». Поезії Якимчук перекладені більше, як на двадцять п’ять мов світу. Авторка сценарію фільму “Будинок Слово”.
Модераторка Ірина Старовойт
14.07, 16:00, Мала сцена Театру Лесі (вул. Городоцька, 36)
Адела Кнапова (CZ)
Письменниця, журналістка, драматургиня. Від 2022-ого року авторка регулярно відвідує зону бойових дій , займається волонтерською діяльністю і висвітлює російське вторгнення в Україну у чеських і європейських медіа.
Модератор Андрій Дрозда
14.07, 17:30, Мала сцена Театру Лесі (вул. Городоцька, 36)
Зузана Габрішова (CZ)
Поетка, письменниця, перекладачка, дослідниця чеської жіночої поезії ХХ-ХХІ ст.
Модераторка Софія Челяк
14.07, 19:00, Мала сцена Театру Лесі (вул. Городоцька, 36)
Дмитро Лазуткін (UA)
Поет, журналіст, телевізійний продюсер, спортивний коментатор. Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, за збірку поезій “Закладка” (2024). Військовослужбовець, речник Міністерства оборони України.
Модератор Андрій Дрозда
Коли: 13-14 липня 2024, 17:00-20:30
Де: Театр Лесі Українки (вул. Городоцька, 36)
Вхід: вільний
Реєстрація: за цим посиланням
Виставка бійця 47-ї ОМБР “Об’єктив війни”
Важливо пам’ятати, що кожен з нас має змогу планувати свої вихідні виключно завдяки захисникам та захисницям, які ризикують своїм життям та захищають Україну від російських загарбників. Саме тому, не полінуйтесь та відвідайте виставку бійця 47-ї ОМБР під назвою “Об’єктив війни”.
Олексій Назаренко поділився світлинами з плівкового фотоапарату, які він робив під час виконання бойових завдань. На цій експозиції ви наче переглядаєте фото- та аудіощоденник захисника, у якому він розповідає про своїх побратимів та посестер, виклики та людські взаємини.
Олексій зізнався, що виставка присвячена полеглим Героям його бригади, його батальйону. Також він нагадав, що цей список поповнюється кожен день новими іменами.
Коли: 28 червня – 28 липня 2024
Де: Цоколь Центру Шептицького
Вхід: вільний
Дискусія “Роль звуку в психологічному відновленні”
Мистецькі події у Львові — це не лише естетичні виставки, але й пізнавальні дискусії. Наприклад, у Домі Звуку відбудеться розмова на тему “Роль звуку в психологічному відновленні”. Як бачите, на заході мова йтиме про те, як звук впливає на людину в умовах повномасштабного вторгнення. Втім, не думайте, що це нудна шкільна лекція. Навпаки, такого вам у школі точно не розкажуть 🙂
Учасниками дискусії є:
Юрко Прохасько, психоаналітик, есеїст, публіцист, перекладач;
Михайло Балог – джазовий саксофоніст, музичний експериментатор, дослідник звуків, засновник та автор методик Vedel School.
Коли: 13 липня 2024, 19:00
Де: Дім Звуку (вул. Князя Романа, 6)
Вхід: вільний
Реєстрація: за цим посиланням
Концерт класики української естради під відкритим небом
Псс, шукаєте мистецькі події у Львові, пов’язані з культовими українськими виконавцями та композиторами? Вихід є! Цієї неділі ви зможете не лише насолодитись улюбленими композиціями у свіжому та оригінальному аранжуванні, але й прекрасними краєвидами Львова на даху FESTrepublic. Зробити це можна на концерті класики української естради.
Цього вечора на сцені виступатимуть талановиті музиканти Павло Пігура та Антоніна Вишнякова. Вони представлять нові інтерпретації відомих музичних творів. У програмі — композиції видатних українських авторів, серед яких Ігор Поклад, Володимир Івасюк, Мирослав Скорик та інші визначні митці.
Коли: 19 липня 2024, 19:00
Де: FESTrepublic (вул. Старознесенська, 24)
Квитки: придбати можна за цим посиланням
Виставка “Вхідний Квиток До Галереї. Історія Візуального Образу”
Чи звертаєте ви увагу на те, як виглядають різні чеки та вхідні квитки, з якими ви маєте справу ледь не щодня? Можливо, хтось одразу їх викидає, а хтось — кладе в гаманець та успішно забуває. Втім, якщо ви придбаєте вхідний квиточок до Галереї в Палаці Потоцьких, він навряд чи полетить в сміттєву урну разом з непотрібними папірцями. Запитаєте чому?
Справа в тому, що ці вхідні квитки містять зображення різноманітних витворів мистецтва. Якщо хочете дізнатись детальніше про їхню історію, тоді обов’язково відвідайте виставку “Вхідний квиток до Галереї. Історія візуального образу”.
Саме тут ви зможете простежити трансформацію візуального образу вхідних квитків до Галереї у часовому зрізі 2008‒2023 років за посередництвом шрифтів, кольорів, графічних елементів й познайомитися з репродукованими на них шедеврами нашої збірки.
Коли: 7-8 липня 2024
Тривалість: 3 лютого — 29 грудня 2024
Де: Палац Потоцьких
Квитки: придбати їх можна в касі Палацу Потоцьких