Виставка сучасного іконопису у Львові

Виставка сучасного іконопису у Львові

Пропонуємо львів’янам та гостям міста відвідати виставку сучасного іконопису “Ось Син Твій Ось Матір Твоя” в рамках XV міжнародного іконописного пленеру. Відкриття заплановане на 14 листопада 2023.

Що таке міжнародний пленер?

Міжнародний пленер — це щорічний захід, на який запрошуються художники із різних країн, має на меті створення ікон під час пленеру. Твори цих митців подалі вирушають на виставки, які проводяться не лише по всій Україні, але й за її межами. Ці ікони, створені з любов’ю та творчою енергією, передаються в госпіталі, лікарні та медичні центри. Таким чином, мистецтво стає не лише джерелом естетичного задоволення, але й інструментом духовної підтримки для людей у медичних установах.

Коротко про виставку “Ось Син Твій Ось Матір Твоя”

За словами організаторів експозиції, тема цьогорічного пленеру «Ось Син Твій, Ось Матір Твоя» має подвійне значення.

“Наші молитви і думки з усіма матерями, які втратили своїх дітей: убитими, викраденими, тими, що перебувають на фронті за сотні кілометрів від дому. Водночас темою пленеру є назва останньої ікони Остапа Лозинського, багаторічного учасника пленерів та їхнього співорганізатора”.

Вони додають, що у період війни, коли людей супроводжує біль та невизначеність майбутнього, вони глибоко задумуються про загадковість материнства, про його роль та значення жертви. Ці роздуми виявляються у вірі, мистецтві та громадському просторі. Твори, створені під час пленеру, стають свідченням пошуку відповідей на виклики життя та віри – ось і зараз.

Можливість ознайомитись з експонатами починаючи з 14 листопада. Вітм, офіційне представлення робіт заплановане на 18 листопада 18:00.

Тривалість: з 14 по 29 листопада 2023

Де: арт-центр “Дзиґа”

Вхід: вільний

Схожі записи