Кураторська екскурсія виставкою “Чорний вогонь Гавареччини” у Львові
Відкрийте магію Гавареччини на кураторській екскурсії Романа Зілінка!
Привіт, дорогі львів’яни та гості нашого мальовничого міста! Маємо для вас щось справді особливе. Запрошуємо відвідати унікальну кураторську екскурсію виставкою “Чорний вогонь Гавареччини”, яка розкриє таємниці мистецтва, що зачарувало безліч людей. Наш провідник у світ чорної кераміки – знаний мистецтвознавець Роман Зілінко.
Особливе місце для мистецького паломництва
Ви, напевно, чули про Гавареччину – це маленьке село, загублене в лісах, яке з кінця 1970-х років стало справжнім центром притяжіння для поціновувачів мистецтва. І це не дивно! Чорна кераміка, створена тамтешніми майстрами, стала символом мистецького перелому. Вона вже давним-давно підкорила серця нашої молоді, інтелектуалів і митців. Приходьте, щоб дізнатися, як цей мистецький феномен змінив звичай пити каву з чорнолощених кавників і терти мак у гаварецьких макітрах.
Деталі події
Не пропустіть можливість приєднатися! Екскурсія відбудеться 10 листопада о 14:00 в головній виставковій залі Львівського скансену (вул. Чернеча Гора, 1). Вхід на екскурсію забезпечується за музейними квитками, які можна придбати у новій касі в інформаційно-освітньому центрі. Це шанс побачити знакові роботи гаварецьких майстрів, які поєднують у собі традиційні техніки та неповторну естетику.
Вражаюча експозиція
На виставці ви зможете побачити рідкісні твори, що належать майстрам Гавареччини з кінця 19 до початку 21 століття. Роман Зілінко також представить цінні артефакти з колекцій Музею народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького, Музею етнографії та художнього промислу, Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та інших.
Твори родини Мотик на виставці
Особливе місце в експозиції займають роботи родини львівських митців – Ярослава, Ярослави та Мар’яни Мотик. Саме вони одні з перших перейняли технологію виготовлення кераміки, яка вже стала традиційною для Гавареччини, та почали працювати з цим унікальним матеріалом.
Виставка триватиме до травня 2025 року. Це чудова нагода зануритися у світ мистецтва і дізнатися більше про нашу культурну спадщину. Приєднуйтесь до нас на цій подорожі у світ Гавареччини!