Кав'ярня Світ Кави у Львові
·

Кав’ярня “Світ кави”

Як знайти “Світ кави”?

Є у Львові вуличка, або як тут кажуть – закапелок, під назвою Катедральний. Тут височить готичний костел і стоять лише три будинки. Але, при тому, ця вуличка має аж 4 кав’ярні. Серед цих кав’ярень є і “Світ кави”. У кавоманів вона досить знана і відзначена численними нагородами. Та, найкращою її нагородою, є прихильність постійних клієнтів. “Світ кави” зберіг стиль віденських кав’ярень, де люди приходять не перекусити, а саме таки на каву та повільну дружню, чи ділову розмову.

Головний католицький храм України

Романтична вуличка давно стала місцем зйомок численних фільмів де був потрібен антураж старого міста. Ще одним акцентом цього романтичного місця є згаданий храм. Він має статус головного католицького храму України. Його вік сягає шість з половиною століть. Обов’язково, після кави, завітайте до нього. Вас неодмінно здивує готична велич його стін, на яку наклалися барокові розписи та модерні вітражі. А звук одного з двох органів вдало доповнить антураж. Концерти тут рідкість. Тож, доведеться завітати на богослужіння, які тут проводять почергово українською, польською, англійською мовами та латиною. Їх графік є при вході.

Готичне склепіння храму
Вівтар храму
Вечірній погляд на вітраж костелу

Мавзолей

А ще, поруч з нашою кав’ярнею, є справжній мавзолей (початку XVII ст.), місцевого патриціанського роду Боїмів, угорців з Трансільванії (Румунія). Засновник роду прибув до Львова як секретар короля. А один з його внуків, став дослідником Китаю, і особистим радником імператора…

Фасад мавзолею, який якраз звернений до кав’ярні, це неймовірна різьба по каменю з численними святими, пророками та сценами мук Христа. І все це колись було розмальованим, і виглядало як об’ємна фантастична картина.

На куполі є скульптура сидячого Ісуса, що чекає арешту і майбутніх мук. А під куполом, латиною, є фраза, якою Ісус ніби звертається до всіх нас: “Гляньте й побачите, усі хто дорогою йде: чи є такий біль, як мій”.

А ще, в мавзолеї, вперше ві Львові, зобразили чорта. Що в XVII ст. викликало численні претензії архієпископа. Дивно. Бо чорт був в образі невинної  собачки…

Народження Світу

Народився “Світ кави” наприкінці другого тисячоліття, в самому 2000 році. Його творцями є подружжя Бедрій Маркіян та Ольга. Починали вони з 4-х столиків. Згодом, кав’ярня розширилася і тепер займає три поверхи колишнього церковного дому (тому з фронтону будівлі на вас дивиться Богородиця з маленьким Ісусиком). Через кілька років, вони прикупили нові приміщення, і почали випікати солодощі.

2016 року в кав’ярні з’явилися діти. Тобто, відкрилися її філії. Як неподалік, на Ринку, так і в неблизькому Києві, на Подолі. Побажаємо і їм довгого і плідного кавового життя.

Кава

Від самого початку вибір кави в цій кав’ярні вражав. Тут була і є кава зі всього каворостного світу. Маркіян здійснює численні поїздки до країн звідки закуповує каву напряму, як от до Ефіопії, Кенії, Руанди, Бурунді… А 2012 року було створено власне виробництво обсмаженої кави, яку почали купляти й інші кав’ярні.

Дивовижні кавові машини Світу Кави

Ого

О, кого мені тільки не доводилося бачити за столиками цього Світу кави. І наших політиків, і своїх милих друзів. Смачно, престижно, затишно! І це все в обрамленні шикарної архітектури та сповненої туманом загадок древньої історії.

Схожі записи