Мистецькі події у Львові на вихідні 13-14 квітня
·

Мистецькі події у Львові на вихідні 12-13 квітня

Сьогодні вже екватор робочого тижня, а у вас ще немає планів на вікенд? Без паніки, ми підготували найкращі мистецькі події у Львові на вихідні 12-13 квітня, які стануть не лише цікавими, але й корисними для вас.

Жива писанка з етно-гуртом ЖИВА

А вже недалечко
Червоне яєчко 🎋

Що ж, друзі, у нас світла передвеликодня подія – писання писанок із нашою учасницею Мартою Дрозд. Будемо створювати писанки, використовуючи традиційні інструменти, запашний віск і стійкі барвники.

Ми пройдемо з Вами всі етапи виконання, окрім підготовки яєць, – до ваших рук потраплять повні (не видуті) яєчка – власне тому писанка ЖИВА!!

Користуватимемося давніми зразками візерунків або ж вигадуватимемо самі. Поговоримо про символіку і колір. Заспіваємо традиційних веснянок та вивчимо ринзівочку✨

У програмі майстер-класу:

🔸розписування писанок під керівництвом майстрині

🔸 цікава лекція про символи, які використовуються в орнаментах писанок

🔸 обрядові пісні, які несуть у собі глибоку символістику нашого народу, пов’язану з приходом весни

🔸 фото- та відеозйомка події (всі матеріали надсилаються учасникам майстер-класу)

🔅Всі матеріали та інструменти для учасників майстер-класу надаються організатором!!

Час: 13 березня о 16:00

Локація: @Кориця (Романчука 11/1, код 138)

Вартість 450 грн.

Передвеликодні майстерки в гаю

Шевченківський гай

Музей народної архітектури і побуту у Львові ім. Климентія Шептицького

Напередодні Великодня ми підготували для вас одразу серію майстеркласів!🧑‍🎨

☝🏻Зауважте, реєстрація обовʼязкова на кожен майстерклас.

🌿11 квітня о 17:00.
«Не я бʼю – верба бʼє…»
На Галичині вербові гілки прийнято збирати у вигадливу і яскраво прикрашену композицію. Напередодні Вербної неділі ми запрошуємо вас підтримати цю традицію. З майстром соломоплетіння Миколою Огородником ми будем прикрашати вербові гілочки для освячення травами, квітами та соломʼяними фігурками.
🙋🏻‍♀️Для кого: дорослих та дітей старшого шкільного віку;
🎟Вартість участі: 550 грн

🌿12 квітня 12:00; 15:00.
Майстерклас з бойківської писанки з Олександрою Новосельською.
На майстеркласі ви дізнаєтесь: чим особлива бойківська писанка; якими орнаментами її розписували; хто такі “писанчарки” і “писарки”, чому взір на бойківській писанці “танцює” та створите власну бойківську писанку під керівництвом досвідченої майстрині.
🙋🏻‍♀️Для кого: дорослих та дітей від 10 років;
🎟Вартість участі: 550 грн для дорослих; 450 для дітей;

🧒Майстерки для дітей та підлітків

🌿10 квітня о 15:00.
Писанкування для збірної групи школярів
На передвеликодньому майстеркласі з писанкарства діти дізнаються що таке писанкування, розглянуть взори з різних регіонів України та напишуть свою, власну писанку – за народним взірцем або власною фантазією.
🙋🏻‍♀️Для кого: школярів;
🎟Вартість квитка: 400 грн повний; 300 грн пільговий;

🌿12 квітня о 15:00
Майстерклас «Великодній малюнок на склі»
Школярі навчаться малярства на склі та створять малюнок на великодню тематику, який стане тематичним декором для домівки або ж святковим подарунком від наймолодших 🖼
🙋🏻‍♀️Для кого: школярів;
🎟Вартість участі: 300 грн;

🌿13 квітня о 14:00.
Традиція Lab. Майстерка з виготовлення крашанок
Одним з обов’язкових атрибутів Великодня є крашанки — фарбовані в один колір яйця, які ще використовували для великодніх забав. На майстерці ми поділимось секретами фарбування крашанок за допомогою природних матеріалів (лушпиння цибулі, відвару з овочів, ягід, трав і не лише) та поговоримо про великодні традиції та забави.
🙋🏻‍♀️Для кого: підлітків від 10 років;
🎟Вартість участі: 300 грн;14 год.

Виставка авторської писанки Галини Сиротюк «Писанкові коники»

У часі Великодніх свят у музеї відбуватиметься виставка авторської писанки Галини Сиротюк «Писанкові коники».

Відкриття виставки відбудеться 10 квітня о 16:00 

Де? Головна будівля НМЛ ім. Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20)

Майстриня представить колекцію авторських писанок, яку формувала понад 30 років. Колекція містить і ранні роботи мисткині – її перші спроби писанкування, і писанки останніх років, які вирізняються делікатністю та майстерністю виконання. Усі вони створені за мотивами народної покутської, гуцульської, бойківської та лемківської писанки. Окрему групу становлять писанки, виконані за орнаментальними мотивами трипільської  культури.

Галина Сиротюк – уродженка Покуття. Народилась у Коломиї – місті, яке славиться своїми традиціями і єдиним у світі Музеєм писанкового розпису. Майстриня змалку мала змогу бачити автентичні зразки народних писанок, тож на виставці переважають її роботи, створені на основі покутської та гуцульської писанкової орнаментики.

Авторка також опанувала популярну останніми роками техніку витравлювання орнаментів на курячому, гусячому та страусовому яйцях і створює цікаві композиції з улюблених мотивів-символів. Окрім того, страусові яйця вона розписує і в традиційній восковій техніці.

Для створення писанкових композицій майстриня часто використовує орнаментальні елементи «коники», «деревця», «церковці», «безконечники» тощо. Вона залюбки компонує різні дрібні геометричні візерунки, поєднання яких надає писанкам своєрідної ажурності. Для писанок Галини Сиротюк характерні чіткість і графічність. Авторка створює також лаконічні, не перевантажені яскравим колоритом монохромні писанки.

Галина Сиротюк не лише майстерно пише писанки, але й охоче ділиться своїми знаннями з усіма, хто прагне навчитися писанкувати. Її майстер-класи – це справжнє захопливе дійство! Вони сповнюють натхненням, духовним піднесенням, енергетикою добра в передчутті Великодня. Для майстрині Галини Сиротюк важливо бачити людей щасливими у процесі створення власної писанки.

Виставка триватиме до 4 травня 2025 року.

Вхід на подію в день відкриття – вільний.

До зустрічі в музеї.

Схожі записи