Мистецькі події у Львові на вихідні 18-19 травня
Понеділок позаду, вихідні майже на порозі! Час запланувати дозвілля на суботу та неділю. Не забудьте також домовитися про зустріч із друзями, адже вихідні — чудова нагода побачитися. Для того, щоб вікенд видався насиченим, ви можете відвідати мистецькі події у Львові та цікаво провести час!
Концерт “Передчуття” у Львівській національній філармонії
Не можна говорити про мистецькі події у Львові і не згадати про Львівську національну філармонію. Цієї суботи у вас є можливість відвідати концерт під назвою “Передчуття” та насолодитись класичною музикою у виконанні львівських маестро. Мова йде про Софію Соловій, сопрано;
Академічний симфонічний оркестр INSO-Lviv Львівської національної філармонії
та Олександра Гордона, диригента (Австрія-Швейцарія).
Цього разу ви почуєте мелодії авторства Ґустава Малера, Євгена Оркіна та Олександра Родіна.
Ознайомитись з програмою концерту ви можете нижче:
Ґустав Малер (1860–1911). Симфонія № 4 соль мажор (1901)
Євген Оркін (1977). Симфонія № 7 «Високий замок» (2024, світова премʼєра)
Олександр Родін (1975). «Святий Боже» (2022)
Коли: 18 травня 2024, 18:00
Де: Львівська національна філармонія
Квитки: придбати можна за цим посиланням
Виставка “Вхідний квиток до Галереї. Історія візуального образу”
Чи звертаєте ви увагу на те, як виглядають різні чеки та вхідні квитки, з якими ви маєте справу ледь не щодня? Можливо, хтось одразу їх викидає, а хтось — кладе в гаманець ат успішно забуває. Втім, якщо ви придбаєте вхідний квиточок до Галереї в Палаці Потоцьких, він навряд чи полетить в сміттєву урну разом з непотрібними папірцями. Запитаєте чому?
Справа в тому, що ці вхідні квитки містять зображення різноманітних витворів мистецтва. Якщо хочете дізнатись детальніше про їхню історію, тоді обов’язково відвідайте виставку “Вхідний квиток до Галереї. Історія візуального образу”.
Саме тут ви зможете простежити трансформацію візуального образу вхідних квитків до Галереї у часовому зрізі 2008‒2023 років за посередництвом шрифтів, кольорів, графічних елементів й познайомитися з репродукованими на них шедеврами нашої збірки.
Коли: 18-19 травня 2024, 11:00-17:00
Тривалість: 3 лютого — 29 грудня 2024
Де: Палац Потоцьких
Квитки: придбати їх можна в касі Палацу Потоцьких
Виставка “Онтологія Карнавалу Юрія Чаришнікова”
Перейдімо тепер до графічного мистецтва. У Львові триває виставка під назвою “Онтологія карнавалу Юрія Чаришнікова”, де кожен охочий зможе познайомитись або ж ґрунтовніше дослідити розвиток майстерності львівського Художника Юрія Чаришнікова.
Митець народився (у 1947 році), навчався та розпочав свою творчу кар’єру у Львові. Втім, у 1991 році він переїхав до США, де продовжив активно розвивати свої навички та вміння.
Після переїзду до Америка роботи Ю. Чаришнікова було експоновано на виставці українського мистецтва в Українському артцентрі Чикаго. У 2000-х роках художника відзначили золотими медалями і нагородами Гран-прі у Нью-Йорку (відзнака ООН), Нью-Джерсі, Голлівуді, Лос-Анджелесі, Сеулі.
У творчості Ю. Чаришнікова карнавал виступає не лише як тема, але й як філософська концепція, що пронизує та об’єднує всі його графічні цикли. Цей образ стає метафорою сутності буття, його складності, суперечливості та унікальності. Митець зображує вічне протистояння минулого і майбутнього, мудрого і безглуздого, трагічного і комічного.
Чаришников черпав натхнення з творів українських та зарубіжних письменників, чиї твори досліджували подібні теми. Він звертався до спадщини майстрів слова, щоб глибше осмислити людську природу та місце людини у світі.
Коли: 18-19 травня 2024, 11:00-17:00
Тривалість: з 5 квітня по 24 травня 2024
Де: Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького (вул. Стефаника, 3)
Читайте також: Поетичний вечір Юрія Іздрика у Львові
Лекція “Поп-опера або класичний кроссовер. Як навчитися слухати та розуміти класичну музику”
Досі переконані, що класична музика — це нудно? А що, як ми скажемо, що це не так? У Львові відбудеться лекція, на якій ви дізнаєтесь, як навчитися слухати та розуміти класичну музику.
Класика — це захопливий світ, доступний для кожного, хто відкритий до нових вражень. На цікавій лекції ви пересвідчитеся, що опера, симфонія чи арії можуть бути зрозумілими й цікавими для будь-якого слухача.
Долучайтеся всією родиною і відкрийте для себе красу класичних музичних шедеврів! Занурившись у чарівний світ класики, ви відчуєте нові, захопливі емоції.
Коли: 19 травня 2024, 14:00
Де: Музично-меморіальний музей вул. Соломії Крушельницької, 23
Реєстрація: за цим посиланням
Лекція: безкоштовна