Мистецькі події у Львові на вихідні 8-9 червня
Мистецькі події у Львові — це завжди особливе задоволення для естетів та шанувальників прекрасного. Першу робочу літню середу ви зустріли з новими силами? Чудово! Щоб гарно відновити сили на вихідних, варто цікаво та змістовно провести час.
Пропонуємо вам добірку мистецьких подій, які допоможуть зробити вихідні у Львові насиченими та незабутніми.
Виставка Олени Василевич “Місто Перснів” У Львові
Пам’ятаєте про виставку Олени Василевич “Місто перснів”? Якщо ви досі не відвідали її, то вихідні — ідеальна можливість ля цього. Концепція експозиції досить цікава: мисткиня створила колекцію унікальних керамічних перснів, кожен з яких символізує відбудову та відродження українських міст після Перемоги.
Виставка стала результатом трансформації ідеї художниці, яка зародилася близько року тому. Спочатку Олена Василевич планувала зобразити руйнування та втрати, які приносить війна. Втім, з часом мисткиня вирішила змінити вектор своєї роботи, та створити яскраві та життєствердні експонати, що символізують нове життя.
Кожен перстень у колекції “Місто перснів” має монументальну архітектурну форму та присвячений окремому українському місту. Назви міст, якими вони позначені, несуть в собі асоціації з людьми, що походять з цих міст, адже, за словами авторки, міста – це їхні люди.
Тривалість: 28 травня — 23 червня 2024
Де: вул. Вірменська, 7
Графік: Експозиція працюватиме щодня, крім понеділка, з 12:00 до 19:00.
Вхід: вільний
Курс “Нерахункові види гладі”
Шукаєте мистецькі події у Львові, пов’язані з вишивкою? У такому разі пропонуємо вам покращити свої навички створенні вишиваних візерунків на курсі “Нерахункові види гладі”.
Навчання проводить Майстерня Магди Дзвін, і тут ви дізнаєтесь більше про нюанси вишивки гладдю, а саме: особливості композиції, кольористики та технології яворівської, полтавської, вінницької та інших регіональних видів гладі по вільному контуру. Програмою передбачено вишивання двобічною, однобічною гладдю, уприкріп, петельною, прорізною, а також розробку ескізів орнаментів на основі автентичних.
Початок курсу: 8 червня 2024
Тривалість курсу: 8 занять (раз у тиждень у суботу).
Графік: група з 10:00 по12:00, або група з 13:00 по 15:00
Вартість: 4800 грн. Оплата на першому занятті (або двома платежами по 2400 грн на 1у та 5у заняттях).
Реєстрація: за цим посиланням
Виставка “Вхідний Квиток До Галереї. Історія Візуального Образу”
Чи звертаєте ви увагу на те, як виглядають різні чеки та вхідні квитки, з якими ви маєте справу ледь не щодня? Можливо, хтось одразу їх викидає, а хтось — кладе в гаманець та успішно забуває. Втім, якщо ви придбаєте вхідний квиточок до Галереї в Палаці Потоцьких, він навряд чи полетить в сміттєву урну разом з непотрібними папірцями. Запитаєте чому?
Справа в тому, що ці вхідні квитки містять зображення різноманітних витворів мистецтва. Якщо хочете дізнатись детальніше про їхню історію, тоді обов’язково відвідайте виставку “Вхідний квиток до Галереї. Історія візуального образу”.
Саме тут ви зможете простежити трансформацію візуального образу вхідних квитків до Галереї у часовому зрізі 2008‒2023 років за посередництвом шрифтів, кольорів, графічних елементів й познайомитися з репродукованими на них шедеврами нашої збірки.
Коли: 8-9 червня 2024
Тривалість: 3 лютого — 29 грудня 2024
Де: Палац Потоцьких
Квитки: придбати їх можна в касі Палацу Потоцьких
Гала-концерт Фестивалю української естрадної пісні «Червона рута»
Ця мистецька подія не залишить байдужими прихильників творчості Володимира Івасюка. Цієї неділі у Львові відбудеться гала-концерт Фестивалю української естрадної пісні “Червона рута”.
Протягом квітня-травня у шести школах мистецтв п’яти територіальних громад Львівської області проходив регіональний Фестиваль української естрадної пісні “Червона рута”, присвячений 75-річчю від дня народження Володимира Івасюка.
Юні таланти Пустомитівської, Зимноводівської, Давидівської, Щирецької та Оброшинської громад підготували концертні програми з творів визначного українського композитора. Школярі виступали не лише у своїх населених пунктах, а й гостювали з обмінними концертами в інших громадах-учасницях.
Після відбіркових турів організатори відібрали найкращі номери для гала-концерту у Львові. 9 червня о 15:00 у Палаці мистецтв лунатимуть хіти Івасюка у виконанні талановитих дітей з усієї області.
Коли: 9 червня 2024, 15:00
Де: Палац мистецтв (вул. Миколи Коперника, 17)
Вхід: вільний
Тематична екскурсія “Палац Потоцьких: скульптурний декор Петра Гарасимовича”
Шанувальників мистецтва та усіх, хто цікавиться історією Львова, запрошуємо на унікальну тематичну екскурсію, присвячену життю та творчості талановитого скульптора, професора Львівської художньо-промислової школи Петра Віталіса Гарасимовича (1857-1914).
Під час екскурсії ви матимете змогу дізнатися більше про постать цього видатного митця, який зробив вагомий внесок у мистецьке життя Львова наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття. Гарасимович був автором численних скульптурних робіт, які прикрашають інтер’єри та екстер’єри Палацу Потоцьких.
Екскурсія дасть змогу не лише поринути у творчий світ Гарасимовича, а й побачити його роботи на власні очі. Відвідувачі матимуть рідкісну нагоду оцінити майстерність скульптора, деталі його витворів мистецтва та відчути атмосферу тієї епохи.
Коли: 9 червня 2024, з 13:00 до 14:00
Де: Палац Потоцьких
Вартість тематичної екскурсії:
– для студентів: 100 грн.
– для дорослих: 150 грн.
– для пенсіонерів: 80 грн.
Перфоманс “Розстріляне Відродження. Голоси Крізь Час”
Якщо ви досі не обрали мистецькі події у Львові, які зроблять ваші вихідні пізнавальними та насиченими, то радмо вам звернути увагу на літературно-музичний перформанс “Розстріляне відродження. Голоси крізь час” в постановці відомого актора Олексія Гнатковського.
Захід присвячений видатним українським літераторам 1920-30-х років, чиї твори заборонялися, та тим, кого жорстоко вбив радянський тоталітарний режим. Проєкт символічно пов’язує минулі часи з нинішніми випробуваннями, коли росія знову намагається знищити кращих представників української нації.
“Це надзвичайно актуальний проєкт в умовах нашої визвольної війни проти рашистських загарбників. Ми маємо звільнити не лише території, а й свідомість від колоніального минулого та відродити автентичну українську ідентичність”, — зазначив Олексій Гнатковський.
Під час вечора відбудеться читання віршів репресованих поетів Розстріляного відродження у виконанні талановитих дітей з акторської студії “Авантюристи” та студії гармонійного розвитку для дівчат “Панянка”. Музичний супровід забезпечуватиме струнний оркестр “Quattro corde” разом з Оксаною Кречко, солісткою Івано-Франківської обласної філармонії імені Ірини Маланюк. Чуттєвий контемпорарі-танець від танцювальної школи “MAASAI” візуально поєднає минуле з сучасністю, створюючи цілісну мистецьку виставу.
Ведучим перфомансу буде сам Олексій Гнатковський. Виручені кошти підуть на потреби Збройних Сил України. Тож ви не лише збагатите свої знання про Розстріляне відродження, але й допоможете наблизити перемогу!
Коли: 9 червня 2024, 19:00
Де: Митрополичі сади (пл. Святого Юра, 5)
Квитки: можна придбати за цим посиланням