Виставка естампа студентів Львівської академії мистецтв

Виставка естампа студентів Львівської академії мистецтв

Якщо ви полюбляєте мистецтво, то ця подія для вас! Команда Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького запрошує відвідати виставку графічних робіт студентів Академії мистецтв. Відбудеться вона 10 листопада 2023 о 15:00.

Що буде на виставці?

За словами організаторів, це – перша виставка студентських робіт, яка охоплює відрізок у двадцять п’ять років. Експозиція об’єднує твори близько двохсот авторів на різну тематику. Усі роботи виконані у класичних графічних техніках: лінориту, монотипії, техніки «сухої голки». Крім цього, присутні зможуть побачити авторські артбуки студентів.

Куратор виставки естампа – викладач станкової графіки Львівської національної академії мистецтв Богдан Пікулицький.

А що таке естамп?

Певна річ, що перед тим, як йти на захід, потрібно зрозуміти що таке естамп. Естамп — це твір друкованої графіки, який являє собою відбиток на папері, рідко — на шовку та інших матеріалах. Термін “естамп” виник у XIX столітті. Втім, сама техніка існувала задовго до виникнення самого терміну. Необхідність мати значну кількість відбитків з друкарської форми-матриці і зумовила появу естампів.

Категорії естампів:

  • Гравюра — це техніка естампування, при якій зображення створюється шляхом гравірування на поверхні твердої пластини.
  • Офорт — це техніка естампування, при якій зображення створюється шляхом травлення кислотою гравірованого на пластині зображення.
  • Літографія — це техніка естампування, при якій зображення створюється шляхом нанесення жиро-водовідштовхувального шару на поверхню каменя.
  • Шовкографія — це техніка естампування, при якій зображення створюється шляхом нанесення барвника на шовкову сітку.

Коли: з 10 листопада по 7 грудня 2023

Де: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, головна будівля

Схожі записи