куди піти у Львові на Новий рік

Самостійна екскурсія північчю старого Львова (середмістя) за 30 хв.

1. Львівська Опера. Театр ім. Заньковецької

Два театри стоять поруч. Театр Заньковецької збудований в середині ХІХ ст. графом Скарбеком. Був тоді третім за величиною театром Європи. Оперний став справжнім обличчям міста. Він рясно прикрашений скульптурою зовні. Нафронтоні є багатофігурна композиція під назвою «Радощі та страждання життя». А сам фронтон прикрашають крилаті генії Трагедії, Слави та Музики. В нішах сидять музи Трагедії та Комедії,…

2. Вернісаж – місце де почалися вибори королів

Тепер, то порожня площа де продаються картини та сувеніри. А ще два століття тому тут стояв Низький замок. В якому, згідно літопису, жив князь Лев. Згодом, тут часто зупинялися королі. Фактично, то була одна з королівських резиденцій. А король Зігмунд І після тиску війська підписав в ній скасування спадковості королівської влади. І після його сина королів вже мали обирати шляхом шляхетського голосування. Вікопомна подія в історії Речі Посполитої. В XVII століття замок стає резиденцією королівського старости. В ньому був костелик, що дивував руським стилем (візантійським, праволавним). На початку ХІХ ст. замок розібрали.

2. Преображенська церква

На місці монастиря ордену тринітаріїв, що займалися викупом міщан з татарського полону. Наприкінці ХІХ століття українці збудували на руїнах храму свою уніацьку церкву. Тепер греко-католицький храм, який першим в Україні повернувся в унію в останні роки існування Радянського союзу. На його південній стіні вмуровано гільзу на пам’ять про україно-польську війну 1919 року.

4. Вірменська

Тут варто оглянути вірменський дворик на який виходять

  • старий банк XVII століття, з древніми металевими ставнями,
  • колишній монастир вірменських бенедиктинок,
  • колишній палац вірменських архієпископів
  • пам’ятник банкіру Христофору Августиновичу зі скульптурою святого Христофора,
  • чотирьохсотлітня дзвіниця, крізь яку є прохід на вулицю Вірменську,
  • власне, сам храм, що є головним вірменським храмом України і має понад 650 років.

5. Пожежна. Небесна Сотня.

Пожежна частина початку ХХ століття нагадує червоний замок. Вона і досі готова до гасіння пожеж, хоча тепер тут в основному адміністрація МНС. Поруч, на схилах Замкової гори, є пам’ятник Небесній сотні з фотографіями сотні та численними оглядовими площадками з яких добре видно старе місто. Підйом до пам’ятника не складний і мальовничий.

6. Пагорб храмів

Поруч видніється резиденція католицького архієпископа з ХІХ ст., колишній монастир ордену кармеліток босих з XVII ст. та храм св. Климентія з колишнім монастирем отців реформатів. Для залучення робітників отець Бонавентура, обіцяв робітникам стільки заслуг в Бога скільки землі вони вивезуть для створення площадки під забудову.

Схожі записи