·

Панорама Львова з готелю “Панорама”

Любите панорами? Вони дійсно приховують несподівані ракурси, які важко передбачити. Пропонуємо вам піднятися в ресторан готелю “Панорама”. Він є в най центральнішому центрі Львова, поруч з самою Оперою. Ну куди вже центральніше? І шукати його легко.

Нью-Йорк ві Львові

Колись, від початку Першої світової війни і до початку Другої світової, тут також був готель, з пафосною назвою “Нью Йорк”. Тоді, як і тепер львів’яни любили називати кав’ярні та готелі назвами найпрославленіших міст Заходу. Азія і тоді не приваблювала. Винятком було називання однієї вулички, і то не в центрі, Японською. Але то було відголосом перемоги “країни сонця, що сходить” над Російською імперією в 1905 році.

Телефони та патріотизм

Та повернімося до нашого львівського Нью-Йорка. Це був перший в місті готель у повоєнних 1920-х роках, де кожен номер мав телефон. Прогрес додавав в привабливості, і клієнтів значно побільшало.

А ось весь совєтський період готель носив назву “Дніпро”. До речі, поруч був готель “Київ” і “Львів”. Вимальовувалася своєрідна карта України.

Вулиця візників та капелюшників

Поруч є затишна вуличка названа в честь візників – Фурманська. Її назва не змінювалася від самої побудови нашого готелю. Фурмани, вони ж фірмани (слово з польської та німецької мов перекладається як візничі) обслуговували мешканців численних готелів, що були неподалік.

Фірман біля костелу Єзуїтів. Львів

До 1871 року вуличка мала дещо іншу спеціалізацію, бо називалася вулицею Капелюшників. На ній були салони з пошиття модних тоді головних уборів. Один з найвідоміших салонів прилягав безпосередньо до нашого готелю (Фурманська, 1).

Фурманська, 1. На фото будівля з права.

Синагога шинкарів

В цьому ж будинку була і шинкарська синагога. Така незвична назва була зумовлена тим, що належала вона спілці рестораторів, офіціантів та власників кав’ярень.

Самогубство закоханих

На початку ХХ ст. газети зафіксували нам страшну історію. На Фурманській, в готелі „Під Золотим Левом” селиться Ян Зелеп з коханою Софією Лапанівною. На ранок їх знаходять в калюжах власної крові. Рани завдані в самі серця. Біля тіл лежав лист з поясненням моторошного видовища. З нього випливало, що парне самогубство  відбулося через брак коштів на спільне подружнє життя.

Опера яка не опера

Сучасна будівля готелю зазнала повної перебудови в 1990-х роках. Фасад, в основному зберіг обриси старого готелю, проте значно виріс в поверховості. Після перебудови готель двічі поміняв свою назву. З 2006 року то була “Опера”. Піти в Оперу відтоді стало двозначним поняттям. З 2014 р. – «Panorama Lviv Hotel».

Панорама з готелю

А що щодо панорами з “Панорами”, то на вас чекає гарна перспектива на головну Львівську вулицю – проспект Свободи. Але насправді вас насамперед вразить погляд на оперний театр. Бо саме з відси найкраще розглядати його численні скульптури і горельєфи, які буквально поруч, через дорогу.

Замість висновків

Хочете в оперу, купляйте квитки. Хочете на оперу, купляйте каву в ресторані готелю “Панорама”. Смачної Вам насолоди для очей й шлунку!

Схожі записи