Леви Львова
·

Незвичні леви Львова

Львів пам’ятає, що ім’я йому дав князь Лев. І століттями прикрашає себе його лев’ячим відповідником. Підраховано, що в місті живе понад 4600 кам’яних та металевих левів. Дуже часто це лише його голови. Але нерідко трапляються дуже особливі. Пропонуємо вам добірку незвичних левів Львова.

1. Лев-монстр

Відкриває наш перелік незвичних левів лев на розі вулиць Галицької і Староєврейської. В нього одна голова, та два тулуби. Під час реставрації знайдено дату його появи, то 1786 рік.

2. Леви – охоронці ратуші

Вони сидять при вході до неї і тримають щити з гербом міста, на якому, о диво, також лев, тільки вже не сидячий, а такий який виходить з міста-фортеці.

3. Венеційський лев

На ринковій кам’яниці №14, над входом вітає вас крилатий лев. То не львівський лев, хоч і живе ві Львові. То лев з далекої Венеції. колись він був гербом венеційської республіки, маленької, та надзвичайно сильної морської республіки. Чому він опинився в нас.? Львів був одним з важливих міст міжнародної торгівлі, і тут осіло багато італійців. А в цьому будинку жив консул Венеції Антоніо Масарі.

4. Найвеличніші леви

Вони дрімають біля порохової вежі. Створені з мармуру, вони мали охороняти спокій  померлих родини Маєрів в Зимній Воді. Та, в радянські часи, могила була знищена, а в маєтку створену військову частину. Так леви перебралися в центр Львова.

5. Сумний чи веселий?

Не одне покоління відвідувачів головного костелу України може спостерігати лева навпроти. І досі не вщухають милі суперечки, чи той лев сумує, чи ледь посміхається.

6. Леви Боїмів

Ще одні надгробні леви. Вини поселилися на першому ярусі неймовірної каплиці-мавзолею.

7. Левиторговці

На вулиці Руській є кам’яниця з барельєфами на тему морської торгівлі. Хоч Львів однаково далеко від Чорного чи Балтійського морів та вів морську торгівлю. Про це нагадують численні кораблі та дельфіни на старих кам’яницях. А наші леви тут попарно тримають символ торгівлі – кадуцей. Палицю Меркурія.

8. Банківський прайд левів

В одному з двориків вірменського кварталу, радимо відшукати старі металеві двері церковного банку Mons Pius. На дверях кожна голівка цв’яху є головою лева. А всього їх тут аж 99.

9. Кавовий лев

На розі вулиць Руської та Федорова, в древній кам’яниці Коркесів є кав’ярня “Золотий дукат”. При вхлді вас зустріне дерев’яний кавовий лев. Зерна кави заплутались в його гриві, чим видають його пристрасть до напою львів’ян.

10. Лев-тато

На Ринку, 24 бачимо лева з дітками. Такий собі львівський тато, що заховав свою грізність, і дозволяє з ним бавитися. Одне маля вилізло на нього і їздить як на конику.

11. Лев як знак власності

Якщо бачимо на будинку герб міста, безумовно з левом, то відразу зрозуміло, що дім належав містові. Якщо це будівля в межах мурів, то тут ще цікавіше. Це печатка яка говорить, що дім хоч і належав містові, та ним володіли приватні особи. Які, за якісь заслуги отримали право володіти ним до кінця свого життя.

12. Леви Бачевського

Спиртовий магнат Львова 1923 р. переробив свій дім на Ринку, 31, в стилі ар деко. Так з’явилися неймовірні під балконні леви. А колись в цьому будинку сміялася мила доня купця Агнешка Лушківська, яка своїм сміхом закохала в себе короля Владислава IV Вазу, і на руках якої і помирає король бо кохання виявилося не фривольною пригодою, а таки серйозним почуттям.

13. Рогаті леви

Розкішний будинок архітектора Боубліка, що на площі Соборній прикрасили рогаті створіння. Придивляємось, а то такі дивні леви. Скульптор не залишив нам пояснення. Тому, можемо лише припускати чому вони саме такі.

14-15. Лев-фіговий, та ірокез

На вулиці Листопадового чину можна знайти ще два дивні типи левів. Один працює фіговим листком. Прикриваючи каріатиду. І такий жарт є на колишньому цілком серйоному банку. Інші– мають дивні зачіски в стилі ірокез.

16. Лев розвідника

Наймилішим левом певно є лев з палацу Сосновських-Бясадецьких. Він мило підігнув лапу, і зустрічає вас при вході. Сам палац просто неймовірний. Більше схожий на замок. А один з його мешканців, став одним з найуспішнішних розвідників перед Другою світовою війною, який роздобув плани німців по нападу на Польщу. А саме з цього і почалася ця світова війна. Цікаво, що Єжи Сосновський, а саме так звали розвідника, всі свої дані і отримував від мережі в якій були винятково лише дівчата.

17. Лев-влади

На вулиці Вірменській, від колишньої кав’ярні в честь бургомістра-історика Бартоломея Зіморовича, залишився герб Львова з XVII ст. Здалеку, воно схоже на каналізаційний люк. Саме такий герб носи правителі міста на грудях в час виконання своїх обов’язків.

18. Розмальований лев

Колись в місті проходи цікавий творчий перфоменс. Знамениті люди розмальовували левів. Потім ті леви дарувалися в різні міста України. Один з таких левів приховався біля “Віденської кав’ярні”. Сподіваюся, традиція буде відновленна.

19. Лев на велосипеді

На розі Вірменської та Краківської вулиць можна побачити лева-велосипедиста, а бо як кажуть ві Львові – ровериста. А чому б йому не осідлати двоколісного. Можна, і міські корки не будуть проблемою при пересуванні містом.

20. Леви-кравці

На півночі площі Ринок, спробуйте відшукати левів-кравців. В 1980-х, в будинку був зал показу мод. Тому, ці леви не випадково тримають в лапах головний кравецький інструмент.

Схожі записи