Фабрика повидла зблизька
Новий артцентр на Підзамче давно відомий деяким львів’янам як локація проведення культурних подій. Та жалюгідний стан будівлі не надихав. 19 листопада Фабрика повидла стала відкритою до нових імпрез після восьми років реставрації.
Офіційне відкриття було людним: Підзамче “гуло” весь вечір. І хоч вранці Львів припорошило першим снігом, та на час вечірки легкий туман додав таємничості до фотографій помпезної та строгої будівлі. Тепер її екстер’єр та інтер’єр приваблюють львів’ян і не тільки. Хтось дістався сюди аби насолодитись концертом, хтось – побачити архітектурні рішення і “воскресіння” цікавої споруди.
Фабрика повидла зсередини
Тераси Фабрики повидла
Споруда має кілька терас, звідки відкриваються панорами на Підзамче у різні сторони чи на внутрішній дворик артцентру. Хоча в осінній вечір краєвид не є доступним. Втім, публіка радо знимкувалась на них чи просто попивала зігріваючі та інші нашої. Присісти можна на просторі низькі лавки, щоправда, без спинок. У двох корпусах Фабрики можна попоїсти та випити. Без вагань зрозуміло вже зараз: ці тераси стануть популярною фотозоною. Хоча й уся Фабрика повидла претендує на це, однак у холодні пори року фотосесії тут будуть менш популярним, хіба що в приміщеннях.
До речі, з тераси, що на вежі можна споглядати як метушню на вулиці, так і те, що діється на терасі у дворику. Вона, до речі, на рівні третього поверху. А на одну з терас можна зайти ззовні (з вулиці Механічної).
Виставкові простори
Вони тут і на першому поверсі, і на другому, і у підвалі. Місцями дещо тіснувато, та львів’янам до цього не звикати: інколи «Дзиґа» чи інші приватні галерейні комплекси “тріщать по швах” від натовпів глядачів під час резонансних виставкових проєктів.
Концертний зал
Якщо відверто, це просто павільйон з невеликою сценою. Втім у ньому не холодно навіть попри погоду на вулиці, бо розумно розмістили електричні обігрівачі. Якщо на події панам і паням захочеться покрасуватися смокінгами та сукнями, є гардероб (він у окремому приміщенні). Для музикантів згодиться репетиційна, скажімо для розспівування.
Вежа Фабрики повидла
Ця неоготична вежа є домінантною спорудою комплексу та велично “вітає” тих, кому потрібно проїхати чи пройти магістральною вулицею. Якщо ж хтось захоче відчути ефект “привітного господаря”, варто зайти на балкончик на третьому поверсі. До речі, у вечір відкриття сюди не заходили, – так безпечніше. Увінчують її декоративні башточки та “зубці”, що копіюють середньовічний стиль фортифікацій.
А ще саме на вежі зберегли автентичний напис, що нагадує про засноване тут виробництво алкогольних напоїв – горілок, лікерів та рому. Займались цим Йозеф Кронік і син.
Ввечері будівлю підсвітлює жовто-синя ілюмінація. Але цікаву гру кольорів варто побачити у теплі пори року, також ввечері: фасад Фабрики повидла “дивиться” на захід і коли сонце збирається ховатись за обрій, воно м’яко підсвічує строгу споруду, від чого її колір стає дещо пастельнішим. Звісно це не всі принади Фабрики, бо ж скільки б про неї не напишуть чи покажуть, це все варто побачити і відчути вживу.