Місця для зйомок фільмів у Львові: реєстрові, нереєстрові, невідомі

Мальовничі краєвиди, старовинні будівлі, автентичність інтер’єрів, доступність інфраструктури та супровід місцевих знавців знімальних локацій – це та інше приваблює творців кіно творити у Львові. Так, вже існує кілька різних переліків локацій для зйомок, що склали різні організації. Основним є складений Львівською кінокомісією, що підпорядковується міській раді. Крім того, відомі неофіційно доступні місця, що все ж стали декораціями для зйомок. Візіт.Львів складає один великий список таких.

Природні об’єкти

Тут домінують звісно ж парки. Адже у них вже неодноразово знімали сцени фільмів ще з радянських часів, якщо не раніше. Однак парки можуть привабити як ландшафтом, так і об’єктами у них. Перелічимо і їх.

Стрийський парк – простора нижня алея (продовження вул. Паркової), діюча дитяча залізниця, оранжерея, цікаві будівлі для занять спортом, велика і тиха галявина поряд з кінотеатром «Львів».

Парк культури – діючі атракціони, стадіон «Юність» чи тенісні корти, нещодавно відреставрована арка та невеличка йога-зона.

Парк Івана Франка – найстаріший і найцентровіший парк міста. У ньому може привабити велика ротонда чи головна алея. Вона веде до майданчика для вигулу собак, – теж потенційно «кіношне» місце.

Шевченківський гай – львівський скансен, де неодноразово знімали кіно на фоні хат, храмів, вітряка…Місцина стала декораціями ще у 1982 р., коли тут зняли музичний фільм «Ватра кличе на свято». А у 2016 році тут знімали сцени фільму «Переможець» навіть індійські кінотворці.

Погулянка – цей парк мало хто порадить для зйомок, втім поряд з ним є цікава будівля Центру творчості дітей і юнацтва Галичини з просторою площею перед ним і старими віллами по сусідству. А на початку головної алеї парку – руїни винзаводу, де восени 2019 року зняли кілька сцен фільму «План А».

Будівлі

Палац Потоцьких – найпомпезніша будівля вулиці Коперника. Вишукані інтер’єри й екстер’єри регулярно є фонами для кліпів, фотосесій та фільмів. Одне з місць зустрічей президента України з лідерами інших країн.

Палац мистецтв – сусід палацу Потоцьких, значно сучасніший та прагматичніший. Тут можуть бути цікавими як виставкові зали, аркада переднього фасаду, так і дах чи маленьке внутрішнє подвір’я…на другому поверсі.

Прокуратура Львівської області – одна з домінантних споруд на проспекті Шевченка. Багата на барельєфи і вітражі.

Будинок вчених – вишукані сходи та інші елементи інтер’єру не одне десятиліття імітують палаци і маєтки у фільмах і серіалах. Так, у 2020 році тут знімали “Каву з кардамоном”. Крім того, тут великий балкон.

Головне управління ДСНС України у Львiвськiй областi – завдяки особливій цеглі та червоному даху віддалено нагадує затишні англійські будівлі ХІХ-ХХ століть. Має внутрішнє подвір’я, а біля нього парк.

Львiвська обласна державна адмiнiстрацiя – помпезна палацова будівля. Зйомки більш ймовірні поряд з нею, а саме у невеличкому парку, адже це важливий державний орган.

Львівська національна наукова бібліотека ім. В. Стефаника – доволі закритий заклад, втім фасад бібліотеки фігурував і різних стрічках.

Львiвська обласна універсальна наукова бiблiотека – зручне розташування та простота в інтер’єрах.

Інститут права та психологiї Національного університету “Львівська Політехніка” – не надто приваблива будівля ззовні, та всередині чимало простору як у коридорах, так і кабінетах.

Апеляційний суд на площі Соборній – особливий інтер’єр одного зі залів став декораціями значної частини сцен фільму «Таємний щоденник Симона Петлюри».

Двори

Італійський двір – будівля палацового типу, ренесансна аркада якої неодноразово потрапляла на широкі екрани у різних стрічках, рекламних роликах. А крім того, тут ще й затишне місце для імітації літнього майданчика кав’ярні.

Пасаж Андреоллі – неодноразово був знімальним майданчиком, оскільки в місті не так багато пасажів як таких, а цей мало того, що добре збережений, так ще й має доступ з обох входів. Крім того, є гарний ракурс на вежу Ратуші.

«Щось цікаве» – маленька галерея у центрі міста, що розмістилась у внутрішньому дворі будинку. До неї веде досить довгий коридор-тунель.

Двір-музей СPСР – відносно «молоде» місце на туристичній мапі міста, як і на кіношній. Жильці будівлі на вулиці Льва залишали у дворику старі картини, бюсти, плакати тощо. Разом з тим зберегли автентичні поштові скриньки, дошку жильців будинку. Поєднання цих артефактів створило шарм епохи.

Двір на Коперника, 30 – житловий будинок з «колодязем», у якому кілька років зремонтували «дно». Тепер тут охайна бруківка.

Вірменський дворик – це прохід, між вулицями Лесі Українки та Вірменською. Одна з особливостей – бічні переходи з нього у подвір’я Вірменського храму з його аркадою і величним Розп’яттям.

Храми

Латинський кафедральний собор – єдиний готичний храм Львова. Це помітно як всередині, так і ззовні. У ньому знімають не лише кіно, а й святкові концерти для телепоказів.

Собор святого Юра – помпезний архітектурний комплекс на вершині пагорба. Поряд парки і невелика площа. Тут був знімальний майданчик багатьох сцен фільму “Владика Андрей”.

Костел св. Марiї Магдалини – це водночас діючий храм і органний зал. Відтак тут можна зняти релігійний обряд під справжній звук органу чи навіть оркестру.

Гарнізонний храм – відомий також як костел Єзуїтів. Кілька років тому відновили більшість розписів стелі. Підземелля храму – відомий туристичний об’єкт. Перед головним входом – невеличка площа і пасаж Андреоллі.

Костел домініканців – перед ним компактна площа і крихітний сквер. Це поєднання неодноразово фігурувало у сучасних українських фільмах та серіалах.

Вірменський собор – затишний храм з великими і таємничими розписами, грою світла, що пробивається сюди у сонячні дні.

Монастир Бенедиктинок – архітектурний комплекс: костел, монастирські приміщення, подвір’я і в’їзна брама. Частина монастиря зараз є школою.

Будинок інституту “Містопроект” – строга будівля пізнорадянських часів, є внутрішній дворик.

Керамічний завод – має просторе подвір’я, просторі цехи. В одному з них облаштували найбільший у Львові скеледром.

Вулиця Лесі Українки – пішохідна. Втім, це може бути і перевагою. На ній неодноразово знімали різні фільми і музичні кліпи.

Каплиця Боїмів – фасад будівлі має багате скульптурне оздоблення, а поблизу каплиці – головний римо-католицький храм Львова.

Порохова вежа – зараз діє як виставковий простір. Вхід приваблює фігурами сплячих левів і алеєю каштанів, що починається тут. У «порохівці» знімав свій музичний фільм легендарний ансамбль «Ватра».

Індустріальні будівлі

Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького (старий термінал) – збудований за типовим проектом московських архітекторів. Відтак і у 21 столітті тут можна передати середину 20го. Що і зробили при зйомках серіалу «Краса по-радянськи».

Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького (новий термінал) – металево-скляні стіни, просторе фойє, екскалатори – усе це підходить для зйомок реклами, кіно чи проведення подій Львівського тижня моди. Крім того, тут офіційно можна організувати шлюб за добу, що свідчить про поліфункціональність терміналу.

Арена Львів – найбільша і найсучасніша спортивна споруда Львова. Розташована поряд з виїздом з міста. Велика простора парковка може слугувати для зйомок автомобільних сцен фільмів, в тому числі зніматись з повітря дроном чи іншою технікою для панорамних кадрів.

Титульне фото Львівської кінокомісії: зйомки у Львові на вулиці Косцюшка.

Схожі записи