Виставка Яцека Мальчевського у Львові

Виставка Яцека Мальчевського у Львові

Запрошуємо львів’ян та гостей міста відвідати виставку доробків Яцека Мальчевського “Мистецтво таємничих сфер”. Триватиме вона до 31 грудня 2023 включно.

Коротко про постать Яцека Мальцевського

Яцек Мальцевський (1854-1929) – польський художник, є одним з найвизначніших представників польського символізму. На ранньому етапі своєї творчості митець писав переважно реалістичні картини, але під впливом модерністських тенденцій, таких як імпресіонізм і символізм, він перейшов до більш абстрактного стилю. Його картини часто містять алегоричні та символічні зображення, а також елементи міфології та фольклору.

Окрім того, що Мальчевський був художником, він також займався письменницькою діяльністю. Чоловік є автором кількох книг про мистецтво, в тому числі “Про мистецтво” (1899) і “Символізм” (1902). Якщо ви думали, що це все, то ви помиляєтесь. Яцек Мальчевський був одним із засновників Мистецької спілки “Штука” (Sztuka), яка вважається однією з найважливіших мистецьких груп у Польщі кінця 19-го і початку 20-го століть. Також певний період свого життя він викладав у Краківській академії мистецтв.

Що буде на виставці “Мистецтво таємничих сфер. Яцек Мальчевский”?

Провідний мотив експозиції робіт Яцека Мальчевського — містерія буття. Організатори події дуже влучно описали концепцію доробків художника, які будуть представлені на виставці:

“Цілковита свобода ‒ основа творчості художника. Вона зросла на рафінованому інтелектуальному підґрунті, живилась егоїзмом, наповнювалась нарцисизмом. Проявилась в абсолютно непідробній творчій філософії, невпинних пошуках, ігноруванні модних тенденцій Заходу, сміливості зіставлень та осягненні народних традицій”.

Тривалість: з 4 листопада по 31 грудня

Де: Палац Потоцьких

Схожі записи