Скільки левів є ві Львові?

Львів – місто лева. Це випливає з самої назви. З незапам’ятних часів в місті з’являються леви би львів’яни не забували цього.

Великий герб Львова

Леви всюди, куди не глянь

Скільки ж левів у Львові? Багато, скажете ви, і будете безмежно праві. Вони всюди куди не глянь. Гріються на обрамленні вікон, ховаються від львівського дощу під балконами. Сидять на клямках, помагаючи відкривати двері. Та ба, навіть оберігають каналізаційні люки і лавки. Всюди, куди не глянь, можна побачити левика. А на старих дверях до древнього вірменського банку Mons Oius їх зачаїлося аж 99, на кожній голівці цвяха по лев’ячій голові.

Двері колишнього банку “Mons Pius”. Що існував з 1639 по 1939 рік

Леви – що не леви

Інколи, то досить незвичні леви, з рогами чи крилами. Часом скульптор хотів зобразити звичного лева, та так як ніколи не бачив жодного живого представника цього виду тварин, то леви в нього виходили схожі на кого завгодно тільки не на самих себе. Кумедно, але на палаці, який його власник граф Володимир Дідушицький, невтомний збирач тварин для свого музею природи, лев більше схожий на бульдога ніж на царя звірів.

Є леви з зачісками с стилі індіанських ірокезів. А є леви які слугують скульптурам фіговим листочком, тобто оберігають нас від сорому. Перелік, при бажанні можна продовжити ще досить довго.

Лев на палаці Володимира Дідушицького. Тепер природничий музей на вул. Театральній

Якого лева досі в нас немає?

От якого лева поки в нас немає то пам’ятника самому прародичу львівських левів – князеві Леву. І це сумно, а головне не справедливо. Та й пам’ятник його батькові, ймовірному засновнику нашого міста, з’явився порівняно недавно, лише 2001 року. Дивно. Бо в місті зажди було багато пам’ятників.

Їх таки підраховано

Та все ж, скільки їх. Якось пан Юрій Гайда зумів зібрати охочих, і ті довго блукали містом, підраховуючи їх. В цієї команди вийшло, що ві Львові наразі 4.600 кам’яних та металевих левів. Хто хоче легко шукати їх, тепер то може зробити завдяки їх альбому. Де вони всі левів сфотографували, написали їх адреси та дослідили особливості деяких дивакуватих левів. То ж вам залишається вполювати їх альбом, а з його допомогою вирушити на пошуки вже самих левів. Бо знаходити львівських левів не просто. Потрібно бути надуважним. Бо вони ховаються.

Енциклопедія левів Льова. Проект пана Юрка Гайди

Львівські леви, що можливо здійснюють ваші бажання

Тому, і народилася байка, що коли вполюєте (знайдете) 50 левів, то маєте повне право загадати справжнє львівське бажання. Що таке справжнє львівське бажання, то вже думайте самі. А чи воно збудеться, то вже не мені судити.

Але одна безперечна користь від таких пошуків таки є. Видивляючись левів, ви краще бачите прикраси наших кам’яниць. Які не відразу впадають в око, бо часто облізлі від часу, і потребують суттєвої реставрації. Отож, леви дуже допомагають ознайомитися з містом, його красу. Особливо, коли у вас не одне, а декілька бажань, бо тоді доведеться знайти не 50, а кілька раз по п’ятдесят!

Схожі записи