виставка про Крим у Львові

У Львові стартує тематична виставка про Крим

Запрошуємо всіх охочих львів’ян відвідати тематичну виставку під назвою “Крим: у діалозі століть”. Офіційне відкриття експозиції відбудеться 10 лютого 2024. Забігаючи наперед скажемо, що ця виставка про Крим справжня знахідка для прихильників кримсько-татарської історії!

Виставка про Крим: що подивитись?

Виставка “Крим: у діалозі століть” приурочена 10 річниці з початку російської окупації Криму. Вона заслуговує на увагу лишень тому, наскільки широко вона охоплює тематику досліджень про цей півострів. Кількість робіть на цій експозиції просто вражає, оскільки до її створення долучились шість митців, які активно досліджують та зображують особливості життя корінного народу Криму. Вже зацікавились, чи не так? В такому разі, ловіть короткий список локацій, які ви зможете знайти на виставці:

  • Пленерні етюди із серії «Кримські сонети» Яна Ціонглінського;
  • Триптих «Гробниця ханів у Бахчисараї» Влодзімєжа Наленча;
  • Твори подружжя Романа та Марґіт Сельських, написані у Криму;
  • сучасними роботами живопису і кераміки, виконаними у рамках культурно-мистецького проєкту «ZINCIR/ЛАНЦЮГ ‒ ЛАНКИ ПАМ’ЯТІ»;
  • Жанрові роботи художника Дмитра Доценка, які відтворюють епізоди мирного життя кримських татар;
  • Репліки кримськотатарського керамічного посуду XVIII ‒ XX ст., автором яких є заслужений майстер народної творчості України Рустем Скибін;
  • Відтворення весільного обряду татар за допомогою відео.

Як бачите, ця виставка про Крим є надзвичайно цінним джерелом інформації про особливості життя та культури кримських татар. І це не дивно, оскільки створенням експозиції займалась Львівська національна галерея мистецтв імені Б.Г. Возницького, Меджліс кримськотатарського народу та Громадська організація «Кримський інститут стратегічних досліджень».

Після офіційної частини відкриття виставки о 15:00 год. відбудеться авторська екскурсія Рустема Скибіна, а о 16:00 год. — презентація кількох відеороликів із серії «12 міфів про Крим» проєкту «ZINCIR/ЛАНЦЮГ ‒ ЛАНКИ ПАМ’ЯТІ» та зустріч з їх авторами.

Коли: 10 лютого 2024, 14:00

Тривалість: з 10 лютого по 10 березня 2024

Де: Львівська національна галерея мистецтв (вул. В.Стефаника, 3)

Схожі записи