Різдво в Гаю у Львові

У Львові відбудеться різдвяне святкування Різдво в Гаю

Залишились лічені дні до Різдва, а ви не знаєте чим себе зайняти на свято? Тоді вас точно зацікавить різдвяне святкування “Різдво в Гаю”! Відбудеться воно 25 грудня.

Що таке “Різдво в Гаю”?

“Різдво в Гаю” — це щорічне святкування Різдва від Львівського музею народної архітектури та побуту імені Климентія Шептицького. Прикметно, що існує ще друга назва музею — Шевченківський Гай. Як бачимо, етимологія найменування події “Різдво в Гаю” тепер зрозуміла.

Головною особливістю музею є його складна структура. Його територія займає 36 гектарів та умовно поділена на шість етнографічних зон. Кожна зона являє собою міні-село, що складається з 15-20 пам’яток народної архітектури. У житлових та господарських приміщеннях експонуються предмети домашнього вжитку, сільськогосподарські знаряддя праці, транспорт та різні ремісничі інструменти. Шість міні-сіл мають назви за регіональним принципом: “Бойківщина”, “Лемківщина”, “Гуцульщина”, “Буковина”, “Поділля” та “Львівщина”. Останні три зони є маловідвідуваними туристами через невелику інформативність.

Із понад 120 пам’яток архітектури з західних регіонів України 6 становлять дерев’яні церкви. Найстаріший експонат — селянська хата 1749 року. Також є кузня, школа, лісопильня, сукновальня, водяний млин та вітряк.

Програма події “Різдво в Гаю”

2023 став першим роком, коли святкування проводиться 25 грудня. Ви матимете змогу відчути атмосферу справжнього автентичного Різдва. Ось коротенька програма, якщо ви вирішите завітати:

  • 13:00 -16:00 Коляда вертепів
  • 14:00 – 15:00 Теплі посиденьки за колядою в олійні зі села Головецько: поговоримо про різдвяні свята на Галичині, дізнаємося особливості їх святкування та заколядуємо пісень із музейного “Зимового співаника”.
  • 16:15 – 17:45 Krajka, ГрайБери (спільний джем)
  • 18:00 – 19:00 Кораллі

Крім цього, всі присутні матимуть змогу поласувати святковими стравами.

Коли: 25 грудня 2023 о 13:00

Де: Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького

Вхід: вартість квитка складає 150 грн за повний, і 100 за пільговий (придбати їх можна на касі музею або онлайн в день події)

Схожі записи