Коли виставка "Феномен Марії Приймаченко" у Львові

Виставка “Феномен Марії Приймаченко” у Львові

Усіх львів’ян та гостей міста запрошують відвідати виставку, присвячену художниці Марії Приймаченко. Офіційне відкриття заплановане на 14 жовтня і триватиме до 31 грудня.

Коротко про Марію Приймаченко

Марія Примаченко – відома українська художниця, яка репрезентує “народний примітивізм”. Вона народилася 30 грудня 1908 року у селі Болотня Київської області.

Хоча Примаченко не мала формальної художньої освіти, її творчість була високо оцінена критиками та визнана в глобальному художньому світі. Її картини були показані на численних міжнародних виставках, включаючи Париж, Лондон, Нью-Йорк і Токіо.

В творчості Примаченко переважають яскраві та життєрадісні мотиви. Вона зобразила тварин, квіти, фантастичних істот та сцени з народного життя. Її картини відзначаються унікальним і самобутнім стилем, який об’єднує в собі елементи народного мистецтва, модернізму і абстрактного живопису.

Що чекає на вас на виставці “Феномен Марії Приймаченко”

На виставці будуть представлені роботи мисткині зі збірки Запорізького обласного музею. 51 роботу об’єднує тематика, а саме — Дім. Марія Приймаченко надихалась своїм рідним селом на Поліссі під час створення картин. Ось як про виставку розповідають організатори:

Дім художниці ‒ село Болотня на Поліссі, якому не було кінця: у кожному дереві чи краплі дощу вона бачила Україну, чула далекі голоси Народу, пісні, яких не знала, запахи трав, які ростуть у далеких краях. Вона малювала екзотичних тварин, бо знала, їм буде добре тут і нам буде добре тут. Майстриня приносила цілісінький світ у свої роботи, так її Дім ставав Світом.

Де відбудеться: Палац Потоцьких

Тривалість: з 14 жовтня по 31 грудня

Схожі записи