Виставка у Львові на честь Олекси Шатківського

У Львові стартувала виставка на честь художника Олекси Шатківського

У Львові відкрилась виставка “Олекса Шатківський. Графіка” , приурочена до 115-річчя Олекси Шатківського. Офіційне відкриття відбулося 11 жовтня, а триватиме експозиція до 12 листопада включно.

Коротко про постать Олекси Шатківського


Олекса Шатківський – український художник, який працював у різних жанрах і техніках. Його творчість відзначається глибоким ліризмом і майстерністю передачі народного характеру та української природи.

Шатківський також був талановитим художником-декоратором. Він створив низку декоративних панно, вітражів, гобеленів, які прикрашають громадські будівлі та приватні оселі. Його творчість охоплює різні жанри та техніки, від станкового живопису та графіки до декоративно-прикладного мистецтва.

У графіці Шатківський працював у різних техніках, зокрема в гравюрі, літографії, офорті. Його графічні твори відзначаються витонченістю лінії, майстерністю передачі світлотіні та психологічної характеристики образів. Серед його найвідоміших графічних творів: “Портрет матері”, “Портрет батька”, “Портрет дружини”, “Портрет художника Ю. Древінського”, “Портрет художника В. Манастирського”.

Що ви побачите на виставці?

Виставка дає можливість побачити графічну творчість Олекси Шатківського з родинного архіву майстра. Більшість представлених творів експонуються вперше.

Тривалість: з 11 жовтня по 12 листопада

Де: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Схожі записи