виставка Юрія Шаповала у Львові

Виставка Юрія Шаповала “Зболений я цілий” у Львові

Не пропустіть нагоду відвідати виставку Юрія Шаповала у Львові, на якій він презентує свою роботу на тему окупації Херсонщини. Експозиція триватиме до 31 грудня 2023 включно.

Коротко про постать Юрія Шаповала

Юрій Шаповал — це український художник-живописець. Цікаво, що чоловік отримав бухгалтерську освіту, однак вчасно зрозумів, що мистецтво йому ближче. Він віддаває перевагу використанню техніки пленерного живопису, вдаючись до передачі природного освітлення та легкої атмосфери за допомогою численних переходів між кольорами і відтінками. Навіть найтемніші частини його творінь видають розсіяне світло, якби воно випромінювалося зсередини. Тож саме завдяки такому стилю виконання робіт, доробки Юрія Шаповала доволі впізнавані.

Варто зазначити, що у 2014 році, під час Революції Гідності, художник створив майже два десятка незвичайних картин, головним героєм яких став Тарас Шевченко. Деякі з них ви точно мали бачити на просторах інтернету: Тарас Григорович робить селфі на iPhone, на іншій — він автостопом їде до Москви, тримаючи шини та каністру з бензином. На третьому полотні він служить в зоні АТО, на четвертому — набиває татуювання Володимиру Путіну, а на п’ятій — зображений як вождь індіанського племені. Виходить, що варіацій персонажів Тараса Шевченка набагато більше, аніж в Marvel або DC.

З недавніх популярних робіт Юрія Шаповала є марка від Укрпошти з «Кримський міст на біс» та ілюстрації до книги Павла Вишебаби «Тільки не пиши мені про війну».

Що буде на виставці Юрія Шаповала у Львові “Зболений я цілий”

Ось як організатори описують концепцію роботи Юрія Шаповала:

“Сюжет твору ілюструє драматичні події, що відбувалися в окупованому селі Олександрівка на Херсонщині. Почуте вразило художника. «Зболений я цілий» ‒ голос нашої землі, людей, тварин. Лише переживши біль, усвідомлюємо дар життя, цінуємо кожну живу істоту. Біль очищає, вчить людяності. Змушує боротися, робить нас сильнішими, кристалізує цінності й торує шлях”.

Тривалість: з 14 вересня по 31 грудня 2023

Де: Палац Потоцьких

Схожі записи