виставка Карла Звіринського у Львові

У Львові відкривається виставка Карла Звіринського

Фанати фотомистецтва, це саме для вас! У Львові відкривається виставка Карла Звіринського, роботи якої присвячені краєвидам Гуцульщини. Називається вона “Гуцульщина на світлинах Карла Звіринського” і стартує вона 20 листопада.

Коротко про постать Карла Звіринського

Карло Звіринський — український художник, педагог, живописець, графік, іконописець. Народився 14 серпня 1923 року в селі Лаврів Львівської області. Закінчив Львівську національну академію мистецтв. До речі, з часом, митець працював викладачем у своїй Альма-матер.

Звіринський працював у різних жанрах живопису, але найбільш відомий як іконописець. Його ікони відрізняються яскравою колористикою, витонченою лінеарно-пластичною мовою та глибоким духовним змістом.

Про що буде виставка Карла Звіринського у Львові

Експозиція присвячена Гуцульщині, а саме — її мальовничим краєвидам. На ній будуть представлені фотографії, автором яких є Карл Звіринський. Власне, за словами доньки художника, її батько обожнював відвідувати Гуцульщину майже щоліта з подружжям митців Сельських.

Також Христина Звіринська-Чабан розповідає про те, як її батько, Карл Звіринський, займався фотографією:

“Зараз трудно встановити коли саме митець купив свій перший фотоапарат, але аналізуючи фотографії можна стверджувати, що це відбулось орієнтовно кінець 1940-х-початок 1950-х рр. З роками міняв фотоапарати, купував необхідні прилади та хімікати для фотографування та друку фотографій в домашніх умовах. Тематика була дуже різноманітною: пейзажі, портрети, квіти, ріки, дерева, каміння, коріння і т. п. Фото дуже часто ставали в подальшому матеріалом для створення картин”.

донька Карла Звіринського

Коли: 20 листопада 17:00

Де: Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові

Схожі записи