вистава "Гуцульське весіллє" у Львові

Вистава “Гуцульське весіллє” у Львові

Чи цікавились ви коли-небудь особливостями обряду весілля на Гуцульщині? Так або ні, ви точно маєте відвідати виставу під назвою “Гуцульське весіллє” у Львові, оскільки саме тут ви зможете відкрити для себе чимало цікавих фактів.

Коротко про виставу “Гуцульське весіллє”

Варто розпочати з того, що все дійство, яке відбуватиметься на сцені — достовірне. Задля того, щоб обряди у виставі відповідали дійсності, актори відправились в експедицію. Вони побували в Красноїллі на Гуцульщині, де колись Гнат Хоткевич створив театр. Саме тут, власне, і відбувались репетиції.

“Гуцульське весіллє” триває аж 4 години, і вміщує найважливіші етапи — від заручин до безпосереднього гуляння. Майстерність постановників полягає в тому, що вони змогли компактно умістити все найцікавіше в межах однієї вистави, адже святкування може тривати декілька тижнів, а то й місяць.

Ось як описав постановку її режисер Ростислав Держипільський:

Під час підготовки складність була в тому, що кожен казав: в мене у селі було так, а чекайте, тут не так дружби мали викуповувати молоду. Тому я казав: “Стоп! Ми вибираємо один варіант, який описав Шухевич, і це там, де Жаб’є (Верховина), чи як у Криворівні”.

Коли: 22 травня 2024, 18:30

Де: Театр імені Марії Заньковецької

Квитки: придбати можна за цим посиланням

Також нагадуємо вам про виставу “Я, Побєда і Берлін”, показ якої триватиме до кінця квітня.

Схожі записи