Панорама Львова з готелю “Панорама”
Любите панорами? Вони дійсно приховують несподівані ракурси, які важко передбачити. Пропонуємо вам піднятися в ресторан готелю “Панорама”. Він є в най центральнішому центрі Львова, поруч з самою Оперою. Ну куди вже центральніше? І шукати його легко.
Нью-Йорк ві Львові
Колись, від початку Першої світової війни і до початку Другої світової, тут також був готель, з пафосною назвою “Нью Йорк”. Тоді, як і тепер львів’яни любили називати кав’ярні та готелі назвами найпрославленіших міст Заходу. Азія і тоді не приваблювала. Винятком було називання однієї вулички, і то не в центрі, Японською. Але то було відголосом перемоги “країни сонця, що сходить” над Російською імперією в 1905 році.
Телефони та патріотизм
Та повернімося до нашого львівського Нью-Йорка. Це був перший в місті готель у повоєнних 1920-х роках, де кожен номер мав телефон. Прогрес додавав в привабливості, і клієнтів значно побільшало.
А ось весь совєтський період готель носив назву “Дніпро”. До речі, поруч був готель “Київ” і “Львів”. Вимальовувалася своєрідна карта України.
Вулиця візників та капелюшників
Поруч є затишна вуличка названа в честь візників – Фурманська. Її назва не змінювалася від самої побудови нашого готелю. Фурмани, вони ж фірмани (слово з польської та німецької мов перекладається як візничі) обслуговували мешканців численних готелів, що були неподалік.
До 1871 року вуличка мала дещо іншу спеціалізацію, бо називалася вулицею Капелюшників. На ній були салони з пошиття модних тоді головних уборів. Один з найвідоміших салонів прилягав безпосередньо до нашого готелю (Фурманська, 1).
Синагога шинкарів
В цьому ж будинку була і шинкарська синагога. Така незвична назва була зумовлена тим, що належала вона спілці рестораторів, офіціантів та власників кав’ярень.
Самогубство закоханих
На початку ХХ ст. газети зафіксували нам страшну історію. На Фурманській, в готелі „Під Золотим Левом” селиться Ян Зелеп з коханою Софією Лапанівною. На ранок їх знаходять в калюжах власної крові. Рани завдані в самі серця. Біля тіл лежав лист з поясненням моторошного видовища. З нього випливало, що парне самогубство відбулося через брак коштів на спільне подружнє життя.
Опера яка не опера
Сучасна будівля готелю зазнала повної перебудови в 1990-х роках. Фасад, в основному зберіг обриси старого готелю, проте значно виріс в поверховості. Після перебудови готель двічі поміняв свою назву. З 2006 року то була “Опера”. Піти в Оперу відтоді стало двозначним поняттям. З 2014 р. – «Panorama Lviv Hotel».
Панорама з готелю
А що щодо панорами з “Панорами”, то на вас чекає гарна перспектива на головну Львівську вулицю – проспект Свободи. Але насправді вас насамперед вразить погляд на оперний театр. Бо саме з відси найкраще розглядати його численні скульптури і горельєфи, які буквально поруч, через дорогу.
Замість висновків
Хочете в оперу, купляйте квитки. Хочете на оперу, купляйте каву в ресторані готелю “Панорама”. Смачної Вам насолоди для очей й шлунку!